Šibenik - Kultura

Živé dalmatské městečko rozložené kolem členitého zálivu. Plné cenných památek, poblíž národních parků Krka a Kornati. Nádherná katedrála sv. Jakuba, unikátní letní scéna v pevnosti Michal, koupání na městské pláži Banj. Šibenik prostě stojí za návštěvu!

Chorvatsko... Místa... Šibenik ... Kultura

Kulturní akce a kurzy

  • Nejvíce koncertů vážné a lidové hudby se koná v rámci akce Šibenické léto (Šibensko ljeto).
  • Hudební vystoupení probíhají na různých atraktivních místech ve městě: mají tu působivé otevřené scény na náměstích, v pevnosti sv. Mikuláše v průlivu sv. Antonína, v katedrále sv. Jakuba, nebo v pevnosti sv. Michala (na té může v publiku sedět až 1000 diváků).
Šibenik
Šibenik, letní scéna v pevnosti sv. Michala
  • Hojně navštěvovaný je festival klasické hudby Musica Appassionata (Festival klasične glazbe).
  • Na přelomu července a srpna navštívíte tradiční Mezinárodní dětský festival (Medjunarodni dječji festival), který zahrnuje pořady o dětech a pro děti, dětské soutěže, divadlo a hry. První ročník festivalu proběhl už v roce 1870.
  • Ne úplně obvyklou, nicméně velmi zajímavou zábavu přináší Letní varhanická škola (Ljetna orguljaška škola). Kurz hry na varhany začíná každý rok v druhé polovině srpna.

Muzea, galerie a jiné

  • Muzeum města Šibeniku (Muzej grada Šibenika) se nachází v Knížecím paláci (Kneževa palača) na nábřeží. Muzejní sbírka obsahuje mnoho cenných archeologických a kulturně-historických exponátů.
  • Muzeum sakrálního umění se nachází v kostele sv. Barbory poblíž katedrály sv. Jakuba.
  • V Šibeniku si můžete projít několik galerií, např. : galerie v klášteře sv. Lucie (Kačićeva), Galerie Juraje Dalmatince (Don Krste Stošića 4), Galerie svetog Krševana (Don Krste Stošića).
  • U kláštera sv. Vavřince je ukryta nádherná středomořská zahrada.
  • V 17 kilometrů vzdálené vesničce Danilo Gornje si prohlédnete významnou archeologickou lokalitu, v níž se dochovaly základy starořímských vil. Tyto stavby stály na místě původní neolitické dalmatské osady, jejíž kultura se označuje jako Danilo.

Aktualita: Výběr z kulturních a zábavních akcí na Jadranu v sezóně 2020

Vaše hodnocení místa

129 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lukáš Drbal

Pěkný město, historické památky a pizza :)

Petr Klimeš

Větší historické město, historie a dostatek obchodů, kaváren v centru. Doporučuji navštívit pevnosti a historické uličky.

Petr Březina

Tak jako téměř každé město na pobřeží v sobě i Šibenik ukrývá velký kus historie. Doporučuji návštěvu i nedalekého nádherného přírodního parku Skradinsky Buk.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook