Rab - Zábava

Ráb je starobylé město na úzkém poloostrově, jehož charakteristickou siluetu tvoří čtyři věže, každá jiná. Při toulkách spletí uliček nelze minout románskou katedrálu, kláštery, honosné paláce a kostely. Rušné letovisko má bohatou nabídku ubytování.

Chorvatsko... Místa... Rab ... Zábava

V městečku Ráb samém i v letovisku Suha Punta je každý den možnost zatancovat si (diskotéky, taneční terasy).

Velkou zábavní akcí je slavnost "Rabska fjera", která se koná po tři dny koncem července (25. - 27.7.). Evokuje návrat do středověku starých řemesel, která zde v uličkách Rábu provozují desítky řemeslníků, oblečených do historických krojů; razí zde mince, pečou naložené ryby, barví hedvábí, zhotovují keramiku, pracují se dřevem, kamenem a kovem. Nechybí žongléři, hudebníci atd.Slavnostní zahájení slavností je vždy 25.7. na svátek sv. Jakuba (sv.Jakov). Podrobnější informace v aktualitě: Středověká "Rabska fjera" – nejpřitažlivější slavnost na Kvarnerských ostrovech

Ráb
Ráb, slavnost Rapska fjera

Vyvrcholení slavnosti je rytířský turnaj (viteški turnir)"Rábští střelci" (Rapski samostrličari) k poctě sv. Kryštofa (Sveti Kristofor), patrona Rábu, v den jeho svátku 27.7. Tato soutěž v střelbě z kuše se koná na památku hrdinné obrany Rábu před normanským nájezdem r. 1075. Součástí je i průvod, hry, tanec, zpěv atd. Tato tradice se s přestávkami udržela od 14. stol. Turnaj se koná každoročně také 5. května. Podrobněji tematický článek: Rábská rytířská soutěž střelců.

V obci Barbat, v těsné blízkosti města lze navštívit ekocentrum“Natura Rab“, což je rodinná farma, která spojuje výrobu a prodej své bioprodukce, tj. pěstování autochtónních léčivých bylin, výrobu medu a prodej těchto výrobků (viz aktualita: Ekocentrum „Natura Rab“ v Barbatu na ostrově Rábu). Produkty lze koupit i přímo v Rábu.

Aktualita: Výběr z kulturních a zábavních akcí na Jadranu v sezóně 2020

Ráb
Ráb, pláž Padova

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook