Kampor

Kampor je malá zemědělská a rekreační osada rozložená na březích Kamporské zátoky. Návštěvníci si mohou užít kromě koupání na mělkých plážích také výlety pěšky či na kole do lesů poloostrova Dundo.

Chorvatsko... Místa... Kampor
Plánek: ostrov Ráb (55 kB)

Osada na severozápadním pobřeží ostrova Rábu, mezi zátokami Kamporska draga a Sveta Fumija, 6 km severozápadně od městečka Rábu.

Kampor
Kampor

Za druhé světové války zřídili Italové na okraji osady u zátoky Kamporska draga koncentrační tábor, kde zahynulo asi 4 500 vězňů. Po válce zde byl vybudován pamětní hřbitov s originálně pojatým památníkem.

V osadě je v areálu františkánského kláštera na břehu zátoky Sveta Fumija pozoruhodný kostelík sv. Eufemie (Sveta Eufemija či též Fumija) ze 13.stol. a zbarokizovaný hlavní klášterní kostel sv. Bernardina Sienského (Sveti Bernardin), původně gotický; v jeho postranní kapli je cenný křídlový oltář Vivariniů z 15. stol. V klášteře je sbírka mincí, listin, rukopisů a prvotisků, v křížové chodbě malé lapidarium. Klášter je působivý svou malebnou polohou na mořském břehu v zeleni okolní vegetace.

Ubytování

Je možné jen v soukromí.

Vaše hodnocení místa

0 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook