Baška - Rodiny s dětmi

Živé letovisko na jihu ostrova Krk láká úchvatnými plážemi, romantickými kostelíky v okolních kopcích a také historií, kterou tu hodně psali Češi. Příjemné ubytování, sportovní možnosti i letní kulturní akce skvěle doplňují představu o ideální dovolené.

Chorvatsko... Místa... Baška ... Rodiny s dětmi
  • V Bašce si užijete bezva koupání. Rodiče s dětmi určitě ocení nádhernou a výborně vybavenou pláž Vela plaža, kde se děti pobaví na mnoha vodních atrakcích včetně aquaganu (obří tobogán). Půjčí vám tu různé sportovní náčiní, šlapadlo, nebo loďku. Tato oblázkovo-písečná pláž je dlouholetým držitelem ocenění Modrá vlajka.
  • V hotelech mají pro děti připravené pestré animační programy, někde půjčují sportovní vybavení nebo jízdní kola.
  • Najdete tu i "kids friendly" restaurace, zkuste třeba Lantino (ulice Emila Geistlicha 39).
  • V centru Bašky můžete s dětmi zajít do akvária, kde si prohlédnou více než 400 druhů mořských živočichů a velikou sbírku mušlí.
  • Dětem se určitě bude líbit plavba ponorkou: Hidden Krk - A ride with a semi-submarine
  • Z výletů zkuste plavbu lodí do některého z městeček na okolních ostrovech (např. Lopar na Rábu), nebo návštěvu krápníkové jeskyně Biserujka (spilja Biserujka): kousek od vesničky Rudine.
  • V pevninské Rijece strávíte super den v adrenalinovém parku Adrenalinco (lanové centrum, zorbing aj.), cestra trvá něco přes hodinku (67 km).


Vaše hodnocení místa

129 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Petr Hrdlička

Naprostá spokojenost!!! Fajn lidi, prima služby, hezká pláž i pro děti, nádherné scenérie!

Karel Soucek

Krasne hory, čista voda. Hlava na hlave, najit misto s trochou prostoru je nemozne, lehatka 150kn. Vsude se kouri.

Libor Zezulka

Za mě zatím TOP lokalita v Chorvatsku. Jednak mě doslova uchvátila celková scenérie. Žádné velké hory, ale krásné kopce. Před vámi, za vámi, vlevo, vpravo. Prostě se koupete v moři a vidíte naproti nádherné kopce, někde s lesním porostem, někde holé, do toho výhled na ostrov Prvić. Už jenom příjezd do Bašky a průjezd skrze KRK v člověku navodí super pocity. Moře v Bašce s oceněnou cca 2 km dlouhou pláží famózní. Čisté, krásné, ani ne moc slané, takže sůl nekouše celý den na těle. Pláže oblázkové, ale po pár metrech a krocích do moře také hrubý písek. Téměř se nevíří, takže moře zůstává čisté a vidíte si i na nohy. Věc v Itálii téměř nevídaná. Co se vyžití a zázemí týče, Bašce asi nic neschází. Restaurací přehršel, úroveň gastronomie velmi dobrá. Obchody dostatečně zásobné, dále na Krku k dispozici i větší supermarkety. Hader v Bašce moc nenakoupíte, ale kdo jezdí k moři na hadry a podobné hovadiny, že? Zkrátka skvělé místo s rozumnou dojezdovou vzdáleností z Česka. Pokud jedete mimo obvyklý termín, dá se to udělat za necelých 7 hodin.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook