Makarska - Výlety

Slunné a živé srdce Dalmácie vás přiláká rozlehlou oblázkovou pláží, palmami na nábřeží i malebným pohořím Biokovo. Můžete tu sportovat, bavit se, nebo relaxovat v lázních. Ideální místo pro rodiny s dětmi.

Chorvatsko... Místa... Makarska ... Výlety
  • Promenádní přímořskou cestou lungo mare se dostanete do Bašky Vody a Brely (severozápadně) a také do Tučep a Podgory (jihovýchodně).
  • Skvělý relax vám poskytne okružní procházka kolem poloostrova sv. Petra: prohlédnete si maják a rekonstruovaný kostelík sv. Petra a vystoupáte na nejvyšší bod zalesněného poloostrova (cca 2 km).
  • Mariánské poutní místo Vepric: na severozápadním okraji Makarské se vydáte po odbočce z magistrály.
  • Projděte se do podbiokovských podhorských vesnic Makar a Kotišina Kotišina ( cca 3 km): ochutnáte zdejší dobroty (víno, pršut, olivy) a v Kotišině navíc navštívíte botanickou zahradu (Biokovski botanički vrt Kotišina), kde se soustřeďuje vzácná alpinská květena (zahrada založena r. 1984 na ploše 16,5 ha).
  • Nadšení příznivci turistiky podniknou výlety do pohoří Biokovo.
  • Sveti Jure (Svatý Jiří), nejvyšší vrchol Biokova (1 762 m), leží 31 km od Makarské. Náramný výhled vám cestou na Sveti Jure nabídne vyhlídka v sedle Staza 897 m n. m., kde se můžete posilnit v restauraci Vrata Biokova.
  • Zkuste i městečko Imotski ve vnitrozemí, Modré a Červené jezero (65 km), a další cíle v Dalmatském Záhoří.
  • Zajímavé jsou výlety do oblasti Dolní Neretvy.

Vaše hodnocení místa

129 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lucia Hudecová

Svetoznáma Makarska, nemôžem inak len dať 5 hviezdičiek.
odporúčam výlet loďou na more. Loď zakotví na polceste k ostrovu Brač a vy máte jedinečnú príležitosť pozrieť si scenériu celej makarskej riviéry aj s mohutným pohorím Biokovo nad ňou.
Spojené s kúpaním na otvorenom mori a ochutnávkou rýb a vínka na lodi je to perfektný zážitok.

Pavel Tichý

Tak tady je snad recenze zbytečná. Místo hovoří samo za sebe. Kam se hrabe Riviéra či Copacabana. Není nic lepšího a v dosahu

David Kmošťák

Psát něco o Makarské...to je prostě těžká věc...mnohými zbožňovaná a mnohými zatracována, stejně si myslím, že jen kvůli vzdálenosti :-)....
Každopádně u mě je to perla Dalmácie, moře...otočka o 180 stupňů a hory :-)..co kdo chce, kolem všude život jako by neexistovaly dny a noci....ale to okolí, ta příroda dokáže zázraky. Ono i procházka od Bašky do Podgory je nezapomenutelná, prostě to tu musíte vidět, ikdyž, už to asi viděl každý, ale kdo ne, tak teprve tady pochopí, co je to nadmořská výška:-)...joo a nezapomeňte na lodní výlet, ještě že už nejsou foťáky na film, určitě by Vám 3 nestačily:-)

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook