Srebreno - Nabídky ubytovaní

Letovisko Srebreno leží na pobřeží chráněného Župského zálivu, 10 km jihovýchodně od Dubrovníku. Vyniká bohatstvím vegetace, krásnými oblázkovými plážemi a výbornými podmínkami pro rekreaci.

Chorvatsko... Místa... Srebreno - Nabídky ubytovaní

Osada, součást obce Kupari na pobřeží Župského zálivu, 10 km jihovýchodně od Dubrovníku, v oblasti Župa Dubrovačka. K severu navazuje na obec Kupari, k jihu na Mlini.

Srebreno
Srebreno

Bylo to až do války v 90. letech min. stol. tradiční, velmi oblíbené letovisko, v němž zakladateli cestovního ruchu byli Češi. Po válce se tu život prakticky zastavil, protože hotel, penziony i soukromé domy byly srbskočernohorskou armádou vypáleny a zničeny. Dnes je již letovisko zase plně v provozu. Na místě bývalého hotelu Orlando byl postaven luxusní Sheraton Dubrovnik Riviera Hotel (aktualita: V letovisku Srebreno u Dubrovníku byl otevřen nový Sheraton Dubrovnik Riviera Hotel).

Letoviska Srebreno a Mlini, spojuje hezká pobřežní promenáda - "lungo mare", vedoucí pěkným borovým lesem. Srebreno vyniká stejně jako sousední Mlini bohatou středomořskou vegetací, prostřídanou borovými porosty, sahajícími až ke břehu moře.

Srebreno má časté autobusové spojení s Dubrovníkem a Cavtatem.

Ubytování

V roce 2015 hotelovou nabídku rozšířil luxusní Sheraton Dubrovnik Riviera Hotel, který byl postaven na místě bývalého hotelu Orlando. Dále je možno ubytovat se v soukromí a v kempech (Porto, Agava a Matkovica). Kemp Kate leží v sousedním letovisku Mlini, kemp Kupari se nachází v osadě Kupari.

Hotely:
Sheraton Dubrovnik Riviera (býv.Orlando)
Župa

Vaše hodnocení místa

125 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook