Jadranská hotelová nabídka se rozšířila o rekordních 25 nových nebo obnovených hotelů

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Jadranská hotelová…
Publikováno: 02.10.2015
Poreč
Poreč, staré město a ostrůvek Sv. Nikola

Počet nových nebo rekonstruovaných hotelů letos na Jadranu nově otevřených je nejvyšší za celá poslední léta. A výše investic do této výstavby či přestavby přesáhla jednu miliardu kun. Chorvatský cestovní ruch tak získal několik tisíc lůžek nejvyšších kategorií.

Mezi největší letos dokončené investice v oblasti cestovního ruchu patří luxusní hotelový komplex společnosti Valamar – "Valamar Isabella Island Resort" na ostrůvku Sveti Nikola u Poreče (dříve se nazýval "Fortuna Island"). Pro tuto společnost, která má své velké ubytovací kapacity kromě Poreče také v Rabacu, Dubrovníku a na ostrově Krku, to byla největší letošní investice – 250 milionů kun. Patří jí i první místo v žebříčku letošních chorvatských investice v tomto oboru.

Začátkem července byl otevřen obnovený boutique hotel "Adriatic" hotelové společnosti Maistra. Do přestavby tohoto hotelu ze začátku 20. století, ležícího přímo na nábřeží historického centra Rovinje, bylo uloženo 30 milionů kun.

Pula
Pula, hotel Park

V novém kabátě přivítal letošní sezónu hotel "Park Plaza Arena" na Verudele u Puly, který patří hotelovému podniku Arenaturist. Přestavba na komfortní čtyřhvězdičkový hotel s pohledem na oblíbenou pláž Havajku si vyžádala investici 7 milionů eur. Dostavbou jednoho patra se zvýšila i kapacita hotelu na 175 lůžek.

Na Kvarnerské riviéře byl v květnu zahájen provoz dvou hotelů. Prvním je zcela nový pětihvězdičkový hotel "Navis" v severní části lázní Opatija, který se může pochlubit tím, že všechny pokoje mají terasy s přímým výhledem na moře. Tím druhým je hotel "Ika Bellevue" v malém letovisku Ika, který prošel obnovou v hodnotě 1,6 milionu kun.

Mali Lošinj
Mali Lošinj, hotel Alhambra

Investiční cyklus pokračoval i na ostrově Lošinj, kde hotelový podnik Jadranka dokončil za 25 milionů eur rekonstrukci historických vil "Alhambra", "Augusta" a "Hortensia" na Čikatu u letoviska Mali Lošinj. "Boutique Hotel Alhambra & Villa Augusta" se stal členem uskupení "Small Luxury Hotels of the World".

Rekonstrukce v hodnotě 7,5 milionu kun pomohla crikvenickému hotelu "Omorika" k získání čtvrté hvězdičky. Hotelový podnik Jadran modernizoval pokoje, recepci, bar a postavil novou kongresovou halu pro 250 osob.

Crikvenica
Crikvenica, hotel Omorika

Městečko Tkon na ostrově Pašmanu získalo vůbec první hotel na tomto ostrově. Je jím malý hotel "D´Erco" umístěný v rekonstruovaném letohrádku šlechtické rodiny D´Erco z 19. století.

Město Šibenik se dočkalo prvního pětihvězdičkový hotelu, jímž je "D-Resort Šibenik" v marině Mandalina. Postavila ho turecká společnost Dogus, která vlastní v Chorvatsku tři jachtařské přístavy (Dalmacija v Sukošanu, Borik v Zadaru a Mandalina v Šibeniku).

Split
Split, v popředí koupaliště Bačvice

Pro Split bylo znovuotevření hotelu "Park", nyní pětihvězdičkového, velkou událostí, které se zúčastnila celá politická a společenská smetánka města. Tento populární hotel z 20. let minulého století se nachází u oblíbené splitské pláže Bačvice, blízko historického centra. Na financování rekonstrukce v celkové hodnotě 10 milionů kun se podílely třetinou evropské fondy.

Na Makarské riviéře dokončil hotelový podnik Karisma Hotels investice v hodnotě 160 milionů kun do rekonstrukce dvou hotelů, jejichž kategorie se zvýšila na čtyři hvězdičky. Hotel Punta v letovisku Igrane nyní nese nové jméno "Sensimar Makarska Hotel". Také hotel Nimfa v nedalekém letovisku Živogošće se prezentuje pod novým názvem – "Adriatic Beach Resort".

Živogošće
Živogošće, hotel Adriatic Beach Resort,
dříve Nymfa

V září byl v Dubrovníku s velkou slávou otevřen hotel "Kompas", do jehož obnovy vložil hotelový podnik Jadranski luksusni hoteli 104 milionů kun. Nyní čtyřhvězdičkový hotel se 173 pokoji se nachází v zátoce Lapad.

V letovisku Srebreno byl na místě hotelu Orlando, vypáleného za války v devadesátých letech minulého století, postaven čtyřhvězdičkový hotel "Sheraton Dubrovnik Riviera Hotel". Po Sheratonu Zagreb je to již druhý hotel provozovaný tímto světovým řetězcem. Investice chorvatské hotelové skupiny HUP Zagreb má hodnotu 300 milionů kun.

Korčula
Korčula, hotel Liburna

V Korčule na stejnojmenném ostrově dokončil hotelový podnik HTP Korčula obnovu tří hotelových objektů. Hotel "De La Ville" (dříve se jmenoval Korčula) má svůj historický význam, protože byl postaven v roce 1912 jako vůbec první na ostrově. Nachází na nábřeží přímo centru města. Zrenovovaný hotel "Liburna" se může pochlubit nejen nejkrásnějším výhledem na staré město, ale nyní i luxusem čtyřhvězdičkové kategorie. Apartmány Bon Repos získaly po rekonstrukci na čtyřhvězdičkovou kategorii nové jméno – "Korkyra Gardens".


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat