Němci natáčejí v Chorvatsku nový seriál o Vinnetouovi

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Němci natáčejí v…
Publikováno: 25.09.2015
Zrmanja
Řeka Zrmanja, jedna z lokalit původních filmů

Od poloviny srpna se v Chorvatsku natáčí nový televizní trojdílný seriál o populárním indiánském náčelníkovi Vinnetouovi a jeho bílém bratrovi Old Shatterhandovi. Remake legendárních filmů z šedesátých let opět produkují Němci a i většina herců je německých. Právě v Německu měly jak knihy Karla Maye, tak filmy podle nich natočené největší ohlas.

Natáčí se na několika lokalitách, například u osady Breze severně od letoviska Novi Vinodolski, u osady Vranja v pohoří Učka u Rijeky, u horského střediska Fužine v Gorském kotaru, v národním parku Krka a v národním parku Paklenica. Pro natáčení se producent Christian Becker z producentské společnosti Rat Pack rozhodl nejen proto, že původní filmy byly natáčeny v Chorvatsku, ale především proto, že Chorvatsku mu mohlo opět nabídnout celou řadu nádherných lokalit beze stop civilizace a bez lidských obydlí.

Seriál režíruje Philipp Stõlzl. Vinnetoua hraje nejpopulárnější albánský herec Nik Xhelilaj, který se objevil i v česko-albánském filmu Smutek paní Šnajdrové. Do role Old Shatterhanda byl obsazen německý herec Wotan Wilke Mõhring, V dalších rolích se objeví Iazua Larios jako Nšo-Či, Milan Peschel jako Sam Hawkins a slavný srbský herec Gojko Mitiće jako Magua Tangua. Mnohé menší role jsou obsazeny chorvatskými herci. Chorvatští odborníci se budou podílet na scénografii, kostýmech, speciálních efektech aj. Je angažováno na pět tisíc komparzistů, vesměs místních Chorvatů. Natáčení má trvat 85 dní.

Komentáře v německých sdělovacích prostředcích jednak nové mayovce fandí, jednak jsou skeptické zejména vzhledem k obsazení role hlavní role dvaatřicetiletým Albáncem, jehož vzhled je podstatně divočejší, než byl uhlazený a pro mnohé až příliš civilizovaný Vinnetou někdejšího představitele Francouze Pierra Brice. Brice se ve své době stal skutečnou hvězdou a miláčkem německého publika. Ovšem od té doby uplynulo půl století...

Chorvatský ministr kultury, který se zúčastnil tiskové konference konané začátkem září, vyzdvihl především ekonomický přínos natáčení tohoto televizního seriálu pro Chorvatskou republiku a zdůraznil, že pro podobné projekty stát podporuje nemalými subvencemi. Dosud však chybí velké filmové studio, ale již v brzké době se začne jednat o jeho umístění a výstavbě.

Obrázky: www.csfd.cz

Tematický článek: Kde se natáčely filmy o Vinnetouovi?


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat