Spojení hudby, zábavy a dovolené u moře - Terraneo Festival v Šibeniku

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Spojení hudby,…
Publikováno: 06.08.2013
Šibenik
Šibenik, průliv sv. Antonína

Třetí ročník festivalu Terraneo se bude konat od 7. do 9. srpna v severodalmatském Šibeniku v areálu bývalých kasáren Bribirski knezovi. Ve třech dnech nabídne více než stovku převážně alternativních domácích a zahraničních skupin a interpretů, kteří vystoupí na sedmi festivalových scénách.

Na programu jsou: The Prodigy, My Bloody Valentine, Wu-Tang Clan, Aloe Blacc, Rob Garza, Emiliana Torrini, Fun-da-mental, Gang of Four, The Cribs, Calexico, Cloud Nothings, Woods, Mambo Kurt, Duncan Sheik, Koan Sound, Blond: ish, Pinkunoizu, Dubioza Kolektiv, Darkwood Dub, Kawasaki 3P, Norman Jay, Petar Dundov, Dj Spinn & Dj Rashad, Jesse Boykins III, Tokimonsta, Rustam Ospanoff, MayaVanya, Kyodai, Mad Mats, Eddy Ramich, Davor O, Audio InFunktion, Maja Milich, Jan Kinčl Zero a další.

Třídenní vstupné stojí 419 kun, na místě 490 kun. V prodeji jsou i denní vstupenky za 200 kun.


Šibenik
Šibenik

Festivalový areál se nachází v komplexu bývalých kasáren Bribirski knezovi v jižní části města Šibeniku, při odbočce na letovisko Solaris. Jeho součásti je i kemp s kapacitou 3 500 míst, který je otevřen od úterý 6. srpna do soboty 10. srpna. Vstupenka do kempu stojí 200 kun na osobu (+ 21 kun pobytová taxa), což je velmi příznivá cena za čtyřdenní kempování.

Letošní novinkou je festivalová pláž - Terraneo beach, která se nachází v prostoru bývalých kasárem Minerska, na březích průlivu sv. Antonína (Kanal svetog Ante). Od festivalového areálu je vzdálena 4 km, od centra Šibeniku 6 km. Organizátoři zajistili autobusovou dopravu jak z areálu na pláž, tak z šibenického autobusového nádraží do areálu. Na pláži obklopené borovým lesem je připravena letní scéna s celodenním DJ programem, pohostinské zařízení a různé dílny. Vstup na pláž mají všichni (i ti bez vstupenek na festival) zdarma. Aktualita: 13. července byla otevřena stezka kolem šibenického průlivu sv. Antonína.

Šibenik
Šibenik, katedrála sv. Jakuba

O festivalu Terraneo se píše i ve světových médiích, např. podle časopisu Forbes patří mezi deset nejlepších letních festivalů v Evropě. Rovněž deník Telegraph ho již druhým rokem zařadil mezi deset nejlepších evropských letních poprockových festivalů. Vyzdvihuje nejen program plný aktuálních jmen, ale především lokalitu v blízkosti šibenického přístavu s možností výletů lodí na ostrovy a do nedalekých národních parků (Krka a Kornati. K charakteristice doplňme ještě cenné historické památky města Šibeniku, především katedrálu sv. Jakuba zapsanou na seznamu kulturního dědictví organizace UNESCO, a krásné koupání, které nabízí pár kilometrů vzdálené letovisko Solaris.

Více informací najdete na oficiálních stránkách festivalu: www.terraneofestival.com.


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat