Fažana - Dostupnost

Poklidné přístavní městečko s bohatou rybářskou minulostí a mnoha starobylými kostelíky. Kromě báječného koupání na přírodních a oblázkových plážích si tu v létě užijete také tradiční lidové slavnosti. Z Fažany se dá podniknout výlet na Brijunské ostrovy.

Chorvatsko... Místa... Fažana ... Dostupnost

Do Fažany se nejlevněji dostanete autem. Letecky to jde také, ale musíte počítat s vyšší cenou letenky, na letiště v Pule totiž nelétají chartery.

  • Cesta z českých hranic do Fažany vám potrvá zhruba 7-8 hodin, pokud využijete dálnice.
  • Ve slovinském Koperu máte na výběr: buď se napojíte na dálnici E751, anebo zvolíte místní komunikaci, která vede kolem úchvatných přímořských lázní Portorož, nebo kolem unikátních solných polí v Sečovlje.
  • Hranice překročíte na hraničním přechodu Dragonja, nebo Plovanija.
  • Od slovinsko-chorvatských hranic pokračujete po dálnici přímo směr Pula. Do Puly však nevjíždějte, zhruba 12 km před Pulou sjeďte exitem na Vodnjan a po Fažanské cestě se dopravíte až do Fažany.
  • Jestliže se chcete vyhnout dálnici, vydejte se směr Umag. Z Umagu jeďte dále po místní cestě směr Poreč a Pula. Sice je to o chlup delší než po dálnici a potkáte hodně kruhových objezdů, ale nemusíte platit mýtné.
  • Pokud se přece jen rozhodnete cestovat letecky, leťte do Puly. Z letiště si klidně vezměte taxíka, do Fažany je to jen 13 km.

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Jakub Písecký

Krásná lokalita, jedna z nejhezčích na Istrii, doporučuji navštívit ostrovy Brijuni, kde jsou malebné plážičky a nádherně průzračné moře vhodné k potápění. Také doporučuji restauraci Bistro KF, kde perfektně vaří.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook