Dubrovnik - Koupání

Atraktivní jihodalmatské město, jehož historické jádro obklopuje mohutné opevnění, patří mezi dovolenkové stálice. Slunné podnebí, báječné pláže a příjemný stín pomerančovníků proměňují Dubrovnik v jedno z nejkrásnějších míst Středomoří.

Chorvatsko... Místa... Dubrovnik ... Koupání

Koupání východně od starého města

 • V blízkosti brány Ploče , za historickými Lazarety, se nachází městské, pěkně upravené a dobře vybavené koupaliště Banje. Příjemný povrch pláže tvoří hrubý písek a drobné oblázky. Sice bývá dost plné, ale zase si tu vychutnáte úžasný výhled na starý Dubrovník.
 • Směrem na východ lemují pobřeží pláže u luxusních hotelů, například Excelsior, Grand Villa Argentina a Villa Dubrovnik. Až na samém konci města se pod skalami ukrývá atraktivní pláž Sveti Jakov (v blízkosti benediktinského kláštera a kostela  Sveti Jakov od Višnjice), kterou si oblíbili hlavně místní. K pláži se schází po 160 schodech. Sveti Jakov leží přímo proti ostrůvku Lokrum.

Koupání západně a severozápadně od starého města

 • První možností koupání tímto směrem je koupaliště Šulić v uzavřené zátoce za pevností Lovrijenac. Skalnatá zátoka má jen malou oblázkovou pláž a krásný výhled na mohutnou pevnost.
 • Jen 5 minut chůze od brány Pile se nachází skalnatý poloostrov Danče (poblíž kláštera Na Dančama) a parku Gradac, kde jsou ve skalách upraveny plošiny na slunění a vstupy do vody. Skutečná romantika!
 • Podobný charakter má i koupání na skalách v části Boninovo pod kostelem sv. Petra (Crkva sv. Petra). Je ideální pro mladé, kteří si tu užijí skákání do vody z různé výšky a nevadí jim prudké schody. Na dohled je hotel Libertas Rixos.
 • První klasická pláž tímto směrem je v zátoce pod hotelem Bellevue. Koupání na krásné oblázkové pláži lze zkombinovat s posezením v plážové reastauraci Nevera.
 • Na poloostrově Lapad v zátoce Sumratin najdete hlavní městské koupaliště nazývané Uvala Lapad. Pláž pokrývá hrubý písek a doplňují ho betonové plošiny na slunění. Máte to sem ze starého města asi 3,5 km a od brány Pile se můžete svézt autobusem č. 4. Určitě oceníte bohatou nabídku služeb: sportoviště, vodní atrakce, bary, restaurace, sprchy apod. Pokud chcete bydlet blízko, vybírejte mezi hotely Adriatic, Vis, Uvala a Komodor.
 • Další koupaliště na Lapadu objevíte u hotelů Dubrovnik Palace nebo Splendid.
 • Na poloostrově Babin Kuk se nachází řada hotelů luxusní kategorie a stejné úrovně jsou i zdejší pláže, například pláž hotelu Neptun (Importanne Resort) nebo Valamar Dubrovnik President. Kromě vybavení vynikají i krásným výhledem na otevřené moře, případně na Elafitské ostrovy. Za návštěvu rozhodně stojí pláže severním pobřeží poloostrova Babin Kuk: Cava (částečně je vyhrazena naturistům), velmi oblíbená Copacabana (ano, jmenuje se stejně jako ta slavná brazilská), poměrně nová pláž Mandrač u lapadského přístaviště a Solitudo. Na tyto pláže můžete dojet i lodí z přístavu v Gruži (Pravidelnými lodními linkami na dubrovnické pláže)

Koupání pod hradbami starého města

 • Kultovním místem dubrovnické mládeže je skalnaté koupaliště Porporela nazvaná podle mola tohoto jména pod pevností sv. Jana (Sveti Ivan), jen kousek od starého dubrovnického přístavu. Kromě téměř celoročního koupání se tu hraje vodní pólo a po večerech duní hudba.
 • Koupat se můžete i na skalách pod městským opevněním (z ulice Ispod mira). Místní těmto místům říkají Buže. V hradbách hledejte dva malé východy (říká se jim buže, tj. díry), od nichž vedou schody prudce dolů po skalách až k moři. U břehu je vše potřebné ke koupání: malé upravené plošiny na slunění, kovové schůdky pro vstup do moře, občerstvení. Vhodné jen pro dobré plavce.

Koupání na ostrůvku Lokrum

 • Skalnatý zalesněný ostrůvek Lokrum nabízí kromě historických památek, botanické zahrady, vycházkových cest s krásnými výhledy i nádherné koupání, například na lokalitě Portoč nebo Bijele stijene. Na své si přijdou i vyznavači naturismu, kteří tu mají vyhrazenou FKK pláž na jihovýchodní straně ostrova. Raritou je Mrtvo more - jezírko se slanou vodu uprostřed lesa na jihozápadě ostrova. Do této oázy klidu jezdí pravidelná lodní doprava ze starého dubrovnického přístavu a z přístavu v Gruži.

Modré vlajky

 • Oceněním Modrá vlajka, které se uděluje jen těm nejčistším a nejudržovanějším plážím, se pyšní pláže Cava, pláž hotelu Valamar Dubrovnik President a pláž Importanne Resort u hotelu Neptun.

Vaše hodnocení místa

128 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lucia Hudecová

Odporúčam jednoznačne. Ideálne aj letecky z BA, kto nemá rád dlhú cestu autobusom či autom.

Sebastian Major

Dubrovník je úžasné místo. Doporučuji jako výlet. Lze si projít staré město za hradbami a za peníze se můžete projít i po hradbách. Je tu ale velké množství turistů.:-(

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook