Hvar - Výlety

Hvar na stejnojmenném ostrově patří mezi nejpůvabnější městečka a nejoblíbenější letoviska na Jadranu. Má jak celou řadu významných historických památek, tak velmi dobré podmínky pro rekreaci, sport a zábavu.

Chorvatsko... Místa... Hvar ... Výlety
 • Vycházka na pevnost Španjol a Fort Napoleon
 • Výlety na ostrovy Pakleni otoci. Je to skupina 16 ostrůvků a útesů před jihozápadním pobřežím Hvaru, oddělená průlivem Pakleni kanal, v blízkosti města Hvaru. Dopravu obstarávají vodní taxi. Vedou se spory o původu názvu. Nejde o Pekelné ostrovy, jak se mnohdy překládá, ale název je odvozen od pryskyřičného tmelu (pakla), kterým se tu opravovaly lodě.

  Nejblíž Hvaru leží ostrůvek Galešnik, nejvzdálenější je Mali Vodnjak. největší je Sveti Klement. Ostrůvky nejsou obydleny, pouze na sv. Klementu jsou tři sezónní osady (Palmižana, Momića Polje, Vlaka).

  Hvar
  Paklené ostrovy (Pakleni otoci)
  Hojně je navštěvována krásná pláž Palmižany (spojení čluny z Hvaru). Na ostrůvcích Jerolim a Marinkovac jsou naturistické pláže, přičemž Jerolim je vyhražen naturistům celý. Na Galešniku je ve staré pevnosti vinárna (čluny z Hvaru). Marina v Palmižaně

  Moře u ostrůvků je bohaté rybami, vyhledávaný terén pro potápění a podmořský rybolov.

  V Palmižaně jsou dva kempy, penzion.

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lucia Hudecová

Veľmi slnečné miesto. Pláže v okolí centra prevažne betónové, ale dá sa zájsť aj ďalej a nájsť si vlastnú malú kamienkovú.
Nad mestom Hvar sú krásne levanduľové plantáže.
Veľmi dobré lodné spojenie, najbližší trajektový prístav je v meste Stari Grad.
Ideálne je prenajať si auto či skúter a preskúmať ostrov, cesty sú naozaj veľmi dobré (často lepšie ako na Slovensku :D )

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook