Savudrija - Výlety

Rybářský přístav Savudrija s majákem, jehož světlo provází poutníky a rybáře už od roku 1818, je ideálním místem pro poklidnou dovolenou. Užijete si průzračné moře, oblázkové i skalnaté pláže a romantické západy slunce nad savudrijským majákem.

Chorvatsko... Místa... Savudrija ... Výlety
 • Navštivte městské letovisko Umag (7 km od Savudrije), v jehož centru na vás dýchne neopakovatelná středověká atmosféra. Zastavte se v tamním lapidáriu, kde si prohlédnete různé kamenné artefakty.
 • V Umagu se rozprostírá pozoruhodná archeologická lokalita park Sepomania, v němž byly odkryty pozůstatky staveb z pozdní římské doby.
 • Vydejte se také do istrijského vnitrozemí a navštivte třeba Buje, Grožnjan, Oprtalj, BuzetIstarske Toplice, Motovun
 • V sousedním Slovinsku určitě navštivte proslulá solná pole (Sečoveljské saliny). Sůl se zde těží klasickými postupy již od 13. století. O historii dobývání soli se dozvíte více ve zdejším muzeu.
 • Těsně u slovinských hranic (cca 14 km od Savudrije)si užijete skvělý wellness v přímořských a klimatických lázních Portorož. Toto přístavní městečko vyniká nádhernou parkovou výsadbou, které dominuje především mnoho druhů růží.
 • Vaše hodnocení místa

  123 hodnocení
  Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

  Pomohla vám tato recenze?

  Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

  Napište recenzi místa

  Líbí se vám tato recenze?

  Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

  Facebook