Šibenik - Zábava

Město Šibenik je rájem pro milovníky historických památek. Najdou tu katedrálu sv. Jakuba zapsanou na seznamu UNESCO, dvě obnovené historické pevnosti, odkud se otevírá nezapomenutelný výhled, přes dvacet kostelů, kláštery, muzea a galerie.

Chorvatsko... Místa... Šibenik ... Zábava

Denní radosti

  • Přes léto se v Šibeniku koná mnoho kulturních a zábavných akcí: hudební festivaly, koncerty populární hudby, folklórní večery, či tradiční slavnosti - fešty.
  • Skvělým zážitkem jsou akce, které probíhají na otevřené scéně v pevnosti sv. Michala.
  • Koncem září se každoročně pořádají středověké trhy (Sajam u srednjevjekovnom Šibeniku) s bohatým doprovodným programem. K vidění jsou rytířské turnaje a souboje, divadelní a taneční představení i ukázka tradičních řemesel. Celou akci provází pestrá gastronomická nabídka a autentická středověká atmosféra.
  • Spoustu hudby si užijete na několika letních hudebních festivalech.
  • Každoročně 29. září oslavují místní svátek sv. Michala Archanděla (Sveti Mihovil Arhandjel), který je patronem Šibeniku. Na toto datum připadá také Den města.

Noční život

  • V noci to v Šibeniku žije. Navštivte alespoň jeden z četných klubů a barů, nebo se pobavte na diskotéce.
  • Mezi nejznámější podniky patří: Makari Club (na pláži Banj), Inside Night Club (Velimira Škorpika 25), The Godfather Night Bar (Trg Pavla Šubića 3), Point Bar (v části Dolac).
  • V nedalekých Vodicích najdete legendární hudební klub Hacienda (Magistrala bb).
  • V Šibeniku v létě probíhá celá řada hudebních festivalů: Regius Festival, Seasplash Festival, Nox Festival, Šibenik Dance Festival, Salsa Beach Splash Festival (v Solarisu).

Aktualita: Výběr z kulturních a zábavních akcí na Jadranu v sezóně 2020

Vaše hodnocení místa

129 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lukáš Drbal

Pěkný město, historické památky a pizza :)

Petr Klimeš

Větší historické město, historie a dostatek obchodů, kaváren v centru. Doporučuji navštívit pevnosti a historické uličky.

Petr Březina

Tak jako téměř každé město na pobřeží v sobě i Šibenik ukrývá velký kus historie. Doporučuji návštěvu i nedalekého nádherného přírodního parku Skradinsky Buk.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook