Zaton - Historie

Zaton je především velký rušný a dobře vybavený turistický resort, ležící 15 km severozápadně od Zadaru. Návštěvník tu najde písečnou pláž dlouhou 1,5 km, spoustu vodních a plážových atrakcí pro děti a dospělé, sportovní terény a zábavní programy.

Chorvatsko... Místa... Zaton ... Historie

Původně sídlo ilyrských Liburnů (4. stol př.n.l.), později dobyto Římany. Po zničení Avary vybudováno nové sídliště Chorvaty (severozápadně od nynější vesnice). Zaton i sousední Nin vypálili v 16. stol. Benátčané. V novověku nastala stagnace, zejména vlivem tureckých nájezdů a neustálých epidemií malárie - zdejší malarické bažiny byly vysušeny a ozdraveny až začátkem 20. stol.

Pozůstatky římského přístavu, který patřil k antické Aenoně (dnešní Nin). Zbytky středověkého a starokřesťanského kostela. Západně od obce zřícenina obranné věže Kaštelina z konce 16. stol.

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
David Kmošťák

parádní dovolená s dětma....pokud váháte kam vyrazit, doporučuji kemp Zaton. Vynikající servis, skvělé služby a zábava na každém kroku a pokud nepotřebujete týden nikam vyjíždět, rozhodně Vám nic chybět nebude...já ten typ nejsem, takže výlety do Zadaru, na Vir a do Ninu, jsem si rozhodně nemohl nechat ujít.
Koupání?...to je jedna velká pohoda, děti to mají pozvolna do moře, hromady štěrku na pláži, pro Vás pivo ve stánku a zumba ve vodě...tak tohle je dovolená :-) !!

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook