Kanegra - Výlety

Nenápadné, střídmé letovisko Kanegra je nejsevernějším místem Istrie. Kamínkovou pláž, malebnou přírodu bohatou na lesy a hlavně menší množství turistů oceníte především, pokud dáváte přednost poklidné dovolené stranou od lidí.

Chorvatsko... Místa... Kanegra ... Výlety
  • Prohlédněte Umag (9 km) a Savudriji (8 km).
  • Rybářský přístav Savudrija se pyšní starobylým majákem z roku 1818.
  • V Savudriji si všimněte také zvláštního „parkování“ rybářských člunů: loďky se pomocí kladky vytahují na vysoké konstrukce z dlouhých tyčí.
  • V Umagu se rozprostírá archeologický park Sepomania, v němž byly odkryty pozůstatky staveb z pozdní římské doby. Dochovala se tu také část původní urbanistické výstavby, takže na vás při procházce úzkými křivolakými uličkami úplně dýchne středověká atmosféra. V městské věži si prohlédněte lapidárium.
  • Prozkoumejte místa istrijského vnitrozemí a navštivte třeba Buje, Grožnjan, Oprtalj.
  • Vyberte si jeden z mnoha výletů lodí do Benátek, které nabízejí místní lodní společnosti.
  • V sousedním Slovinsku stojí za návštěvu i proslulá solná pole (Sečoveljske saliny). Sůl se zde těží klasickými postupy již od 13. století. O historii dobývání soli se dozvíte více ve zdejším muzeu.
  • Ve Slovinsku, těsně u hranic, se skvěle zrelaxujete v přímořských a klimatických lázních Portorož. Toto přístavní městečko je proslulé nádhernou parkovou výsadbou, které dominuje především mnoho druhů růží.

Vaše hodnocení místa

124 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Radka Legerska

Jako dítě jsem tu jezdila s rodiči. Asi proto, že to bylo z Čech tak nějak nejblíž. Můj otec navíc miloval Dinárské Alpy, přes které jsme prostě vždycky museli jet, schválně, pro ty hory. Bezvadná kamínková pláž, průzračné moře a kemp uprostřed olivového háje. Nic víc jsme nepotřebovali :)

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook