Baška - Sport

Živé letovisko na jihu ostrova Krk láká úchvatnými plážemi, romantickými kostelíky v okolních kopcích a také historií, kterou tu hodně psali Češi. Příjemné ubytování, sportovní možnosti i letní kulturní akce skvěle doplňují představu o ideální dovolené.

Chorvatsko... Místa... Baška ... Sport

Sporty na zemi

  • Baška je ideální zejména pro milovníky pěší turistiky. V minulém století tu Klub českých turistů upravil a označil 16 turistických stezek, jejichž délka dohromady čítá kolem 80 km. V hotelech a v infocentru získáte mapu stezek s užitečnými informacemi nebo na stránkách TZ Baška
  • V Bašce si užijí i cyklisté. Jednoduchá stezka pro rodiny s dětmi vede z Bašky do osady Bašćanska Draga (11 km). Náročnější je horská cyklistická stezka stezka "Cesta k Měsíci" (Put ka Mjesecu) do hor nad Baškou přes populární Měsíční krajinu. Informace také na stránkách TZ Baška.
  • Jízdní kolo, horské kolo nebo elektrokolo si můžete půjčit např. Bike Guru a Zen Adventures.
  • Skutečně adrenalinovou atrakcí je Zipline Edison v korunách stromů v sedle Treskavac mezi Baškou a Krkem.
  • V okolí Bašky najdete také výborné terény pro skalní lezení: Portoafortuna (mezi osadou Bašćanska Draga a Punatem), Bunculuka (5 min od kempu Bunculuka) a Belove stene (mezi osadou Bašćanska Draga a Punatem).
  • Zahrajete si tu tenis, stolní tenis či fotbal.
  • Děti potěšíte minigolfem.

Sporty na vodě

  • Baška přeje i vodním sportům. Můžete se potápět a využít služeb potápěčského centra Squtina Diving Krk.
  • Pokud chcete prozkoumat okolní pobřeží na kajaku nebo zajezdit si na paddleboardu (SUP), vybavení vám půjčí v agentuře Zen Adventures
  • Na windsurfing se specializuje agentura Windsurfing Dunica

Vaše hodnocení místa

129 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Petr Hrdlička

Naprostá spokojenost!!! Fajn lidi, prima služby, hezká pláž i pro děti, nádherné scenérie!

Karel Soucek

Krasne hory, čista voda. Hlava na hlave, najit misto s trochou prostoru je nemozne, lehatka 150kn. Vsude se kouri.

Libor Zezulka

Za mě zatím TOP lokalita v Chorvatsku. Jednak mě doslova uchvátila celková scenérie. Žádné velké hory, ale krásné kopce. Před vámi, za vámi, vlevo, vpravo. Prostě se koupete v moři a vidíte naproti nádherné kopce, někde s lesním porostem, někde holé, do toho výhled na ostrov Prvić. Už jenom příjezd do Bašky a průjezd skrze KRK v člověku navodí super pocity. Moře v Bašce s oceněnou cca 2 km dlouhou pláží famózní. Čisté, krásné, ani ne moc slané, takže sůl nekouše celý den na těle. Pláže oblázkové, ale po pár metrech a krocích do moře také hrubý písek. Téměř se nevíří, takže moře zůstává čisté a vidíte si i na nohy. Věc v Itálii téměř nevídaná. Co se vyžití a zázemí týče, Bašce asi nic neschází. Restaurací přehršel, úroveň gastronomie velmi dobrá. Obchody dostatečně zásobné, dále na Krku k dispozici i větší supermarkety. Hader v Bašce moc nenakoupíte, ale kdo jezdí k moři na hadry a podobné hovadiny, že? Zkrátka skvělé místo s rozumnou dojezdovou vzdáleností z Česka. Pokud jedete mimo obvyklý termín, dá se to udělat za necelých 7 hodin.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook