Šilo - Nabídky ubytovaní

Malé letovisko Šilo leží v chráněné zátoce na východním pobřeží ostrova Krku, proti lázeňskému městu Crikvenica na pevnině. Nabízí klidné pobyty spojené s koupáním a procházkami do okolí, například k majáku nebo ke zbytkům byzantské pevnosti.

Chorvatsko... Místa... Šilo - Nabídky ubytovaní
Plánek:  ostrov Krk (65 kB)


Obec, přístav a malé letovisko na severovýchodním pobřeží ostrova Krku, proti letovisku Crikvenica na pevnině. Šilo leží v dobře chráněné zátoce Stipanja, kterou z východu uzavírá poloostrov Šilo (Punta Šilo), a tak je chráněno před východními a jižními větry. Na mysu je maják - oblíbený cíl procházek. S hlavní ostrovní magistrálou je Šilo spojeno místní komunikací (14 km) přes Dobrinj.

Osadu a přístav tu založili v sedmdesátých letech 19. století obyvatelé pobřežních míst Crikvenica a Selce, kteří tu vlastnili půdu. Naléhavou potřebu pravidelné lodní linky vyřešili tak, že v roce 1905 založili družstvo a to koupilo parník. "Dinko Vitezić" pak obstarával spojení mezi Šilem, Vrbnikem a Crikvenicí. V roce 1959 byla na relaci Šilo – Crikvenica zavedena vůbec první trajektová linka na Jadranu, která byla v zrušena až v roce 1991, protože po postavení mostu z pevniny na ostrov Krk (Krčki most) přestala být rentabilní (je vzdálen 20 km). Podrobněji v článku: Třicáté narozeniny Krckého mostu.

K návštěvě Crikvenice mohou turisté využívat nové lodní spojení: Nová lodní linka mezi pevninou a ostrovem Krk: Crikvenica – Šilo.

Ubytování

Ubytování v soukromých apartmánech a pokojích, v kempech. Kemp Tiha se nachází na východním okraji obce, kemp Slamni v Klimnu (zátoka Soline, severozápadně od Šila).

Prohlédněte si aktuální nabídky ubytování v letovisku Šilo.


Kemp:
Tiha
Slamni

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Michal Zásměta

Klidnější letovisko.Trochu do kopce,ale krásné místo.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook