Letecká doprava

Cestování letadlem je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob dopravy na chorvatský Jadran. Z Prahy do Splitu se lze dostat za necelé dvě hodiny.

Chorvatsko... Doprava ... Letecká doprava

Aktuální informace:

Po čtyřleté přestávce obnovily České aerolinie (www.csa.cz)  pravidelné spojení se Záhřebem. Sezónní linky na Jadran však i nadále neprovozuje.

Jediné přímé letecké spojení s jadranským pobřežím uskutečňuje v sezóně nízkonákladová letecká společnost SmartWings (www.smartwings.com), která létá z Prahy do Splitu a Dubrovníku. Ceny letenek jsou velmi příznivé.

Společnost Croatia Airlines (www.croatiaairlines.hr) nabízí ve spolupráci s Austrian Airlines pro své klienty každodenní lety z Prahy přes Vídeň, do Záhřebu, Splitu či Dubrovníku. Pokud má turista zájem o leteckou dopravu do jiných míst Chorvatska, pak může letět do Záhřebu nebo do Vídně a tam přesednout na letadlo do místa, kam má Croatia Airlines zavedeny letní lety. Jsou to: Dubrovník, Zadar, Rijeka, Pula, Brač a ve vnitrozemí Osijek.

Velké cestovní kanceláře (touroperátoři) prodávají zbylá volná místa při svých charterových letech i ostatním cestujícím (informace k letům i aktuální nabídky last minute dovolené v Chorvatsku letecky). Některé cestovní kanceláře realizují tento prodej již od května běžného roku. Jiné cestovní kanceláře, jichž je většina prodávají, zbylá místa až před samotnou realizací letu, to je cca tři týdny až několik málo dní před odletem. Ceny těchto letů jsou značně nižší než ceny pravidelných letů ČSA a Croatia Airlines. Rozdíl v cenách pravidelných letů a charterových zbylých míst je asi o jednu třetinu nižší ve prospěch charterových letů. Je třeba vzít v úvahu, že volná místa v charterových letadlech bývají většinou ve spojích na okrajích sezóny.

Civilní letiště mezinárodní jsou v současné době na těchto místech na jadranském přímoří:

CK Vítkovice Tours nabízí velký výběr dovolené v Chorvatsku letecky.

Od roku 2014 provozuje letecká společnost European Coastal Airlines (ECA) leteckou přepravu hydroplány (letadly uzpůsobenými k přistávání a startování na vodní hladině) na jadranském pobřeží a ostrovech (podrobněji v článku: Společnost ECA rozšířila letecké spojení hydroplány o další destinace).

Nejoblíbenější lokality