Viganj

Malá osada a letovisko Viganj na poloostrově Pelješac je jedna z nejlepších destinací pro windsurfing a kitesurfing na Jadranu. Tomu odpovídají i služby: půjčovny, školy, malé kempy, plážové bary, konoby a ubytování v soukromí.

Chorvatsko... Místa... Viganj

Rybářská obec, malý přístav a letovisko (330 obyv.) v západní části jižního pobřeží poloostrova Pelješac, 8 km západně od Orebiće. Leží v široké zátoce západně od mysu Sveti Liberan, na okraji úrodného zázemí, při Pelješacké transverzále. Rostou tu četné v kraji neobvyklé rostlinné druhy, které v minulosti přivezli zdejší námořníci. Díky chráněné poloze je zdejší vegetace velmi bohatá. Krásné přírodní zákoutí s dobrými podmínkami pro rekreaci a skvělými podmínkami pro windsurfing. Právě surfaři tvoří většinu klientely několika místních kempů a soukromých penzionů.

Díky novému obchvatu, který vede od osady Zamošće (Kučište) až za Viganj, se provoz v obci zklidnil. Dříve se po úzké pobřežní silnici odvíjel veškerý provoz směřující do nejzápadnějšího cípu poloostrova (Lovište). Ta se nyní stala málo frekventovanou pobřežní promenádou.

Viganj
Viganj s mysem Sveti Liberan, v pozadí
městečko Korčula

Ubytování

Hotel tu není, pouze několik kempů a možnost ubytování v soukromí. Širší nabídka ubytování v sousední obci Kučište a v Orebići.

Kempy:
Antony Boy

Související články

Možnosti výletů v západní části poloostrova Pelješac
Tip na výlet z Trpanje - Divna a Duba
Ston - město soli
Hradby města Stonu jsou zpřístupněny turistům
Chov ústřic v Malostonském zálivu
Jedinečný běžecký závod na stonských hradbách - "Ston Wall Marathon"

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook