Tip na výlet z Trpanje - Divna a Duba

Chorvatsko... Články ... Témata ... Tip na výlet z…
Publikováno: 10.08.2003

Severní pobřeží západní části poloostrova Pelješac je divoké a málo obydlené. Jediným větším místem je zde Trpanj. Široko daleko není žádné další letovisko. Oba cíle našeho výletu, ležící západně od Trpanje, jsou dost odlehlá a poměrně málo navštěvovaná místa. Romantici a milovníci klidu si tu určitě přijdou na své.

Pelješac
Výhledy ze silnice do Divny

Z Trpanje je třeba nejprve jet po jediné silnici do vnitrozemí ostrova a asi po 1,5 km odbočit doprava směrem na západ. Úzká silnice plná ostrých zátáček vede hornatým vnitrozemím asi 6 km. K moři se přiblíží až v Divně.

Pelješac - Divna
Zátoka Divna

Zátoka Divna vyniká nádhernou oblázkovou pláží, její dno je však písčité. U zátoky je jen pár domků, některé z nich nabízejí i soukromé ubytování. Malý kemp v borovém háji má skromné hřiště a sympatickou hospůdku těsně u pláže. Kdo si chce užít krásné koupání, může zaparkovat u silnice nad zátokou a sejít dolů úzkou pěšinkou.

Pelješac - Duba
Přístav v Dubě

Do Duby (bývá uváděna jako Duba Pelješka nebo Duba Trpanjska) pokračuje silnice podél pobřeží další 2 km a tam končí, dál už nevede - je to tak trochu "konec světa". Samotná zemědělsky zaměřená vesnice leží stranou od moře a není nijak zajímavá, tvoří ji venkovská zemědělská stavení i nové apartmánové domky. Velmi malebný je malý přístav u mysu Duba s kostelíkem sv. Markéty (Sv.Margarita), malým hřbitovem a několika typickými kamennými rybářskými domky. Pěkná oblázková pláž v zátoce vedle přístavu nabízí příjemné vykoupání. V Dubě je i malý kemp, ale mimo pobřeží.

Pelješac - Duba
Plážv Dubě

Mohlo by vás zajímat