Otevřené tržiště v Benkovci – tzv. Benkovački sajam

Chorvatský Benkovac je místo s více než stoletou tržištní tradicí

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Otevřené tržiště v…
Publikováno: 12.01.2022

Každý měsíc, vždy 10.tého, se ve městě Benkovac v Chorvatsku pořádá velký trh pod širým nebem. Tržištní tradice města Benkovac je stará jíž víc než 100 let a má kořeny z dob Marie Terezie, kdy pořádání trhů bylo výsostným právem měst.

Benkovacký trh byl původně trh s domácími zvířaty a později se přidával prodej všeho – od domácích výrobků k jídlu či užívání. Naleznete zde kováře, truhláře, řezbáře, košíkáře a další typická řemesla, jejichž výrobky si můžete do domácnosti pořídit. Najdete zde i trh s ovocem, zeleninou, luštěninami a dalšími domácími pochutinami. Prostě vše, co bylo kdysi k životu naprosto nezbytné, a dnes se s oblibou vracíme od konzumních moderních obchodních domů zpět k tradiční řemeslné výrobě a domácí produkci potravin. Dnes zde najdete i další prodejce, s různými věcmi a část tvoří i antikvariátní zboží.

Nechte se inspirovat videem, je sice trošinku delší, avšak stojí to za shlédnutí. Trh se koná celoročně, můžete si tak i Vy přivézt trochu jiný suvenýr z dovolené v Chorvatsku.

Zdroj: https://benkovac.hr/o-benkovcu/sajam.html

Nejbližší zajímavá místa

Mohlo by vás zajímat