Nová lodní linka usnadní přepravu ze splitského letiště do přístavu

Začátkem května bude zavedena nová lodní linka ze splitského letiště Resnik do městského přístavu v centru Splitu a naopak.

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Nová lodní linka…
Publikováno: 24.04.2019

Začátkem května bude zavedena nová lodní linka ze splitského letiště Resnik do městského přístavu v centru Splitu a naopak. Turisté tak nebudou závislí na přepravě z letiště pouze autobusy a taxíky, které často uvíznou v letních dopravních zácpách na příjezdu do Splitu a v ulicích města. Cesta dlouhá 24 km pak může trvat více než hodinu. A pokud jsou cílem středodalmatské ostrovy a cestující si nedají si dostatečnou časovou rezervu, může se stát, že v přístavu nestihnou vybraný trajekt nebo katamarán a celý začátek dovolené se může zkomplikovat.

Split
Split

Lodní spojení Resnik – Split provozuje splitská společnost Catamaran Line ve spolupráci s Agenturou pro příbřežní linkovou námořní dopravu, Přístavní správou Split, Letištěm Split, hotelovými podniky ze středodalmatských ostrovů, měst Split a Kaštely.

V květnu a říjnu bude vypraveno osm spojů denně každým směrem, v hlavní sezóně - od června do konce září deset spojů denně: od 7 do 21.15 hod. vždy každou hodinu a půl. Loď pro 145 pasažérů zvládne cestu z Resniku do splitského přístavu za 20 minut.

Zpáteční jízdenka pro dospělého bude stát 99 kun. Dítě do 7 let bude cestovat zdarma.

Informace o lodní lince Resnik - Split najdete na stránkách: Catamaran Line

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: Chorvatsko


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat