Budova likérky Maraska v centru Zadaru se změní v pětihvězdičkový hotel

Turecká společnost Dogus Group se po vybudování luxusní mariny Mandalina a hotelu D-Resort v Šibeniku zaměřila na město>Zadar. Zakoupením řady atraktivních nemovitostí v různých částech města si vytvořila solidní základnu pro rozsáhlou výstavbu a přestavb

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Budova likérky…
Publikováno: 16.02.2016

Turecká společnost Dogus Group se po vybudování luxusní mariny Mandalina a hotelu D-Resort v Šibeniku zaměřila na město Zadar. Zakoupením řady atraktivních nemovitostí v různých částech města si vytvořila solidní základnu pro rozsáhlou výstavbu a přestavbu, kterou chce postupně uskutečňovat. Z jejích dosavadních investic na Jadranu je třeba jmenovat například jachtařské přístavy D-Marin Borik v Zadaru a D-Marin Dalmacija v Sukošanu.

Zadar
Zadar

Plány, jak se zakoupenými objekty naložit, jsou skutečně velkorysé a realizace některých z nich má výrazně změnit vizáž celých částí Zadaru, například celé zátoky Jazine v jižní části města, kde má být postavena velká, široce zaměřená marina, včetně přistávacích možností pro ty největší jachty. Další investicí je koupě společnosti Tankerkomerc a její mariny Tankerkomerc v samém středu Zadaru.

Prvním z prvních velkých projektů, které bude Turecký Dogus realizovat, je přeměna staré budovy věhlasné zadarské likérky Maraska na nábřeží v samém středu města v první zadarský pětihvězdičkový hotel a přestavba přilehlého velkého areálu. Tato budova, stojící přímo u vjezdu do zadarského městského přístavu, je jedním ze symbolů města Zadaru (podrobněji v článku: Maraskino, specialita ze Zadaru). Výroba slavných líkérů Maraska byla již v roce 2006 přenesena z centra do nových prostor ve čtvrti Gaženica.

Do hotelu o 120 luxusních lůžkách bude investováno 50 milionů eur. Na něj bude navazovat komerční zóna s 80 komfortními byty, přepychovými obchody a butiky a zábavními zařízeními.

Společnost Dogus dbá u všech svých investic na kvalitu a výjimečnost svých realizovaných objektů. Proto např. svěřil stavbu svého hotelu D-Resort v Šibeniku významnému zadarskému architektovi Nikolovi Bašićovi, stavbu komplexu Maraska v Zadaru pak vynikajícímu rakouskému architektovi Borisi Podreccovi. Projekt Maraska bude představen veřejnosti v březnu letošního roku.

Výběr hotelové společnosti, která bude spravovat a řídit nový hotelový komplex, byl dlouho předmětem dohadů, nyní byl však zveřejněn americký hotelový řetězec Hyatt, který má světovou pověst, jež je spjatá s hotely na několika stovkách lokalit po celém světě.

Výše investic společnosti Dogus Group v oblasti severní Dalmácie je mimořádně vysoká, a to jak v letošním roce, tak i v letech následujících. Kromě investice do komplexu Maraska je letos plánovaná investice do výstavby luxusního beach clubu v marině D-Marin Dalmacija v Sukošanu.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:

Mohlo by vás zajímat