Výhodná turistická karta pro oblast Crikvenica, Novi Vinodolski a Vinodol

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Výhodná turistická…
Publikováno: 28.07.2015
Crikvenica
Crikvenica

Turistická karta (Turistička kartica/Tourist Card) je společným projektem turistických sdružení měst Crikvenica a Novi Vinodolski a přilehlé vnitrozemské oblasti Vinodol. Účelem karty je seznámit turisty s nabídkou regionu, s jeho bohatou kulturní minulostí a zorientovat se v nabídce služeb, výletů a rekreačních možností.

Z lokální strany se do projektu zapojilo téměř 50 subjektů, které je možno rozdělit do pěti kategorií: kultura, gastronomie, suvenýry, výlety a rekreace. Každý subjekt poskytuje při předložení karty 10 % slevu na poskytnuté služby, avšak pouze za předpokladu placení v hotovosti.

Novi Vinodolski
Novi Vinodolski

Turista může získat kartu u ubytovatele (v hotelu, kempu nebo u soukromého ubytovatele) nebo v informačních kancelářích turistických sdružení, ovšem za předpokladu, že je řádně přihlášen k pobytu. Karta platí 5 dnů od jejího vyplnění, a to pro celou rodinu (je na ní vyznačen počet osob a dětí). Turisté získají díky kartě slevy v restauracích, barech, obchodech se suvenýry, při koupi výletů či návštěvě kulturních zařízení.

Organizátoři projektu si slibují, že tímto způsobem se oživí zájem o některé služby, které se při nižší ceně stanou atraktivnější, např. lodní výlety, jízda vláčkem, nákup originálních suvenýrů, jízda na koni, paragliding či návštěva adrenalinového parku.

Informace o turistické kartě: www.tz-novi-vinodolski.hr

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat