Ve splitském přístavu se buduje rampa pro velké výletní lodě

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Ve splitském…
Publikováno: 27.02.2015
Split
Split, přístav

V současné době probíhají ve Splitu práce na značném rozšíření městského přístavu, aby i středodalmatská metropole mohla bezpečně přijímat velké výletní lodě na okružních plavbách až do délky 320 metrů a kapacity čtyři tisíce cestujících. Dosud musela tato obří plavidla kotvit na moři před Splitem. Dvě nová stání se budou nacházet na vnější straně přístavního vlnolamu, kde se budují dvě výstupní a nástupní rampy široké 30 metrů a operativní nábřežní prostor o rozloze 14 tisíc metrů čtverečných. Vznikne tu i nový terminál pro cestující s doprovodnými službami.

Dlouho zamýšlený projekt v hodnotě 23,3 milionu euro představuje největší investici v historii splitského přístavu. Na jeho financování se podílí vlastní zdroje správy přístavu (Lučka uprava Split), státní rozpočet a úvěr Evropské banky pro obnovu a rozvoj.

Práce nyní probíhají pod mořskou hladinou. Mobilní vrtná souprava zakládá do mořského dna 300 železobetonových pilotů, které budou tvořit pevný základ budoucí stavby. Teprve na jaře se konstrukce rampy objeví nad hladinou. S dokončením celého projektu se počítá do léta 2016.

Vizualizace: www.portsplit.com


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat