Rovinjská hotelová společnost Maistra ohlásila investice ve výši 1,4 miliardy kun

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Rovinjská hotelová…
Publikováno: 12.02.2015
Rovinj
Rovinj, hotel Eden

Hotelová společnost Maistra, patřící skupině Adris Grupa, zaujímá významné místo v chorvatském hotelovém odvětví. V Rovinji a Vrsaru vlastní deset hotelů vysoké kvality, osm turistických komplexů a sedm kempů, celkově s kapacitou 34 000 osob. Podílí se tak 15 % na turistických výsledcích Istrie a 5 % na celochorvatských. A dále expanduje i mimo istrijské pobřeží -. v září loňského roku se stala většinovým vlastníkem (81,6 %) hotelu Hilton Imperial Dubrovnik v Dubrovníku. Přitom je Maistra poměrně mladá společnost – byla založena právě před deseti lety a za tu dobu investovala do svých hotelů a kempů 3 miliardy kun.

Jak Maistra nedávno oznámila, zaměří se v nejbližších třech letech na zvýšení kvality svých kapacit. Do roku 2017 investuje 1,4 miliardy kun. U 95 % svých hotelů zvýší úroveň svého vybavení a služeb na čtyři až pět hvězdiček.

Rovinj
Rovinj, hotel Park

Letos hodlá Maistra investovat 150 milionů kun, z toho 25 milionů do hotelu Adriatic, nejstaršího hotelu v Rovinji. Obnova tohoto hotelu by měla být ukončena v červnu letošního roku. Nezapomíná se ani na zlepšení vybavenosti dvou kempů, a to Polari a Valkanely.

V současné době v Rovinji probíhají přípravné práce na výstavbě nových hotelů Valdaliso a Park na stávající lokalitě. S jejich otevřením se počítá v roce 2016 až 2017.

Pokud se vezmou v úvahu i dosavadní investice Maistry (výstavba luxusních hotelů Monte Mulini a Lone, přestavba turistického komplexu Amarin, vybudování wellness centra hotelu Eden, úprava pláže, zátoky a cest u hotelu Lone a zvýšení kvality a nabídky služeb kempů), potvrzuje Maistra novými investicemi, že je nejaktivnějším a nejambicióznějším investorem na chorvatském Jadranu.

Ve srovnání s rokem 2013 se zvýšily příjmy Maistry o 8 %, a to i bez ohledu na menší obsazenost kempů v důsledku loňského horšího počasí. Toto srovnání též potvrdilo, že nejlepší výsledky dosáhla nejluxusnější hotelová zařízení.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:

  • Ministerstvo cestovního ruchu (Ministarstvo turizma): www.mint.hr

Mohlo by vás zajímat