Rizvan City u Gospiće – adrenalinový park v podhůří Velebitu

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Rizvan City u…
Publikováno: 14.08.2014

Pod východními svahy pohoří Velebit, v oblasti zvané Lika, 11 km jihozápadně od Gospiće, leží malá vesnice Rizvanuša, která si již v roce 2001 získala oblibu u vyznavačů adrenalinu svým paintballovým kempem. Tehdy to byla novinka a přitahovala pozornost i zahraničních návštěvníků, kteří si chtěli užít bojovou hru v kouzelné podhorském terénu Velebitu.

Velebit
Velebit

Od té doby každoročně přibyly v Rizvanuši další možnosti aktivit. V "Dobrodružném a výletním středisku Rizvan City" (Pustolovno-izletnički centar Rizvan City) si mohou svou disciplínu vybrat všichni – mladí, staří i děti. Mohou si tu zastřílet v paintballovém polygonu, jehož největší atrakcí je pevnost z druhé světové války. Jsou tu dvě lezecké stěny – jedna pro začátečníky a jedna pro vysoce pokročilé lezce. Adrenalinovou zábavu nabízí lanový park s mnoha překážkami ve výšce 1 až 6 metrů. Skutečnou atrakcí je 150 metrů dlouhá lanová skluzavka zvaná zip-line, po níž zájemce sjíždí mezi korunami stromů rychlostí až 40 kilometrů za hodinu. Kolektivy si mohou zahrát "lidský" stolní fotbal, tedy stolní fotbálek ve velkém, při němž jsou hráči připoutáni k obřím tyčím a mohou se pohybovat pouze do stran. V nabídce parku je i jízda terénními čtyřkolkami (Quad safari) nebo terénními auty (Jeep safari), obří houpačka, největší v Chorvatsku.

Oproti dřívějším rokům se v parku výrazně zlepšila nabídka ubytovacích možností. Příjemné prostředí nabízí tzv. "Lický dům" (Lička kuća), tedy dřevěný dům ve venkovském stylu se 16 lůžky, moderně vybavený vším potřebným, včetně společenské místnosti s krbem. V roce 2013 byl dán do provozu kemp (Eco camp Rizvan City), kde je možno ubytovat se jak ve vlastním stanu, tak i v šesti jednoduchých bungalovech.

Sezóna začíná obvykle v březnu, ale přesný začátek však každoročně ovlivňuje počasí. Klasická turistická sezóna začíná na začátku června. Mimo sezónu park navštěvují skupiny z chorvatských podniků (teambuilding), školní skupiny a mládežnické party. V létě jsou nejčastějšími hosty individuální turisté, kteří si tu udělají příjemnou zastávku při cestě k moři nebo naopak. Vždyť dálnice A1 (exit Gospić) je vzdálena pouhých 15 minut!

Informace: Rizvan City - www.adria-velebitica.hr.


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat