V městečku Mali Lošinj se koná Mistrovství světa v podvodním rybolovu

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... V městečku Mali…
Publikováno: 10.09.2010
Lošinj
Ostrov Lošinj

Mali Lošinj, nejnavštěvovanější letovisko na ostrově Lošinj a jedna z nejoblíbenějších turistických destinací na celém jadranském pobřeží, vybrala světová potápěčská organizace CMAS, za hostitele a organizátora 27. Mistrovství světa v podvodním rybolovu. Bude se konat od 14. do 19. září. Zúčastní se jej 21 reprezentačních družstev, četné delegace potápěčských svazů z mnoha zemí a fanouškové tohoto sportu, kteří přijedou podpořit téměř sto soutěžících.

U příležitosti této významné sportovní akce se bude v městečku Mali Lošinj konat celá řada doprovodných akcí, jako např. regata plachetnic, výstavy, koncerty aj.

Mali Lošinj má již dlouhou tradici podvodního rybolovu. Jeho začátky sahají do roku 1950, kdy se sem dostala první podvodní puška (harpuna). Již o šest let později, v roce 1956, se u ostrova Lošinj konalo Mistrovství severního Jadranu v podmořském rybolovu. V roce 1957 upoutal Mali Lošinj pozornost vyznavačů a příznivců tohoto sportu jako místo konání 1. Mistrovství světa v podvodním rybolovu a od té doby se tu také koná tradiční Novoroční pohár. Městečko Mali Lošinj se stalo pojmem v této podvodní disciplíně a oblíbeným zdejším sportem, dokonce tu byl vybudován i pomník podmořskému rybáři v centru městečka.

V Malém Lošinji je konání mistrovství světa pojímáno i jako impuls k dalšímu zvýšení ekologického uvědomění místních obyvatel a turistů, k ještě intenzívnější ochraně zdejšího životního prostředí, především pak podmořského světa. O tom, že je ostrov v této oblasti velmi aktivní, svědčí i vyhlášení Lošinjské rezervace delfínů (viz článek: První rezervace delfínů ve Středozemním moři).


Zdroj informací:

  • Turistické sdružení města Mali Lošinj (Turistička zajednica grada Malog Lošinja):
    www.tz-malilosinj.hr

Mohlo by vás zajímat