Stále atraktivnější hotelový komplex Solaris u Šibeniku

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Stále atraktivnější…
Publikováno: 16.02.2010
Solaris
Solaris Hotels Resort

Začátek nového tisíciletí přinesl obrovské změny v nabídce hotelů na Jadranu. Kromě výrazného zvýšení komfortu ubytování se dostalo do popředí zájmu majitelů hotelů úsilí poskytnout svým návštěvníkům takovou nabídku služeb, programů a zážitků, které by přeměnily běžný pobyt u moře v nezapomenutelný zážitek. A tato nabídka doprovodných služeb, sportování, zábavy se stále rozšiřuje, zdokonaluje, specializuje. Objevily se destinace, kde se soustavnou mnohaletou promyšlenou a cílevědomou snahou a nemalými investicemi podařilo vytvořit takový komplex, který uspokojí i ty nejnáročnější hosty.

Jedním z těch, který se to beze zbytku podařilo, je Solaris Hotels Resort ležící 6 km jižně od Šibeniku v severní Dalmácii. To, co nabízí tento komplex v tak širokém výběru, je na jadranském pobřeží opravdu unikátní a Solaris se dostává do povědomí turistů jako jadranská naprostá jednička v oblasti zábavy, sportu a dalších volnočasových aktivit.

Solaris
Solaris, bazén v areálu kempu

Komplex v krásném přírodním okolí zaujímá plochu 50 tisíc m2, a to bezprostředně na mořském pobřeží. Hotely Ivan, Niko, Jure a Andrija získaly přestavbami a úpravami v průběhu sedmiletého úsilí čtyřhvězdičkovou úroveň, další zdejší hotel Jakov, má tři hvězdičky. Velmi oblíbené jsou i nové apartmány, vily Kornati, umístěné v bezprostřední blízkosti zdejšího jachtařského přístavu Yacht Marina Solaris. Součástí komplexu je i velký moderní kemp Solaris, který nabízí 700 míst ke kempování.

Hotely Solarisu nesou křestní jména velkých umělců, činných v sousedním Šibeniku v době gotiky a renesance. Tak hotel Jure dostal své jméno podle velkého dalmatského stavitele a sochaře vrcholné gotiky, Juraje Dalmatince (umřel v roce 1473), který byl znám v Itálii pod jménem Giorgio da Sebenico; hotel Niko nese jméno vynikajícího renesančního stavitele a sochaře Nikoly Firentince (zemřel v roce 1505), a hotel Andrija po významném sochaři a staviteli Andriji Alešim (1430 – 1504).

Solaris
Solaris, aquapark

Návštěvníkům je celkem v Solarisu k dispozici 3 500 hotelových lůžek, vily nabízejí 150 apartmánových lůžek a kemp má kapacitu 2 000 osob. Každý hotel resortu má svůj venkovní bazén, u něhož jsou pro hosty hotelů zdarma lehátka a slunečníky.

Chloubou Solaris Hotels Resortu je zdejší krásná pláž, která se táhne se v délce 4 km podél celého komplexu. Svým kouzelným výhledem na ostrovy na obzoru a svým vybavením nejrůznějšími atrakcemi patří k nejpěknějším v Chorvatsku. Zdejší tzv. Bílá pláž (Bijela plaža) získala již v roce 2004 vysoké ocenění – Modrou vlajku (Plava zastava). V roce 2009 byla jmenována nejlepší pláží v Chorvatsku v soutěži "Turistický květ - Kvalita pro Chorvatsko 2009" (Turistički cvijet - Kvaliteta za Hrvatsku 2009), kterou pořádá Chorvatská radiotelevize ve spolupráci s Chorvatskou hospodářskou komorou. Návštěvníkům je tu k dispozici aquapark s tobogánem a skluzavkami, trampolíny, půjčovny slunečníků, lehátek, šlapadel a různých rekreačních plavidel a další atrakce. Lze si tu zahrát plážový volejbal, zajezdit si na vodních lyžích či na vodním skútru. Občerstvení na pláži zajišťují četné beach bary s bohatou nabídkou nápojů, včetně unikátních koktejlů, rychlého občerstvení; ve večerních hodinách pak nabízejí různé show, tanec a vynikající atmosféru. K těm nejpřitažlivějším patří Beach Bar Palma u pláže hotelu Jure, Beach Bar Bongos u pláže hotelu Andrija, s africkou atmosférou, The Legend Bar na pláži hotelu Ivan, evokující atmosféru středomořských pirátů.

Solaris
Solaris, pláž s hotely Ivan a Andrija

Velkou předností celého areálu Solarisu je jeho zahradní a parková úprava, která se každoročně vylepšuje a doplňuje. Jen před loňskou sezónou bylo zasazeno dalších tisíc sazenic středomořských rostlin a 70 palem. Bylo instalováno nové automatické zavlažování, upraveny cesty a cestičky, zavedeno nové efektivnější osvětlení celého areálu a provedeny další úpravy zdejších rozlehlých prostor.

Na své si v Solarisu přijdou i vyznavači všech možných dalších sportů. Pro malou kopanou byla nově vybudována tři hřiště s umělým trávníkem standardních rozměrů. Spojením těchto tří hřišť pak vznikne velké fotbalové hřiště, které má sloužit především tréninku a přípravě fotbalových klubů a různým fotbalovým utkáním a střetnutím. Všechna fotbalová hřiště mají noční osvětlení. Nabídka pro milovníky tenisu je opravdu široká – antukových kurtů je tu devět. Pokročilým i začátečníkům je k dispozici tenisová škola. I na tenisových kurtech je umělé osvětlení. Dále jsou tu hřiště pro házenou, volejbal, plážový volejbal, košíkovou, kuželna, dráhy na bocciu, kulečník, posilovny, stezky pro jogging.

Solaris
Solaris, plážový volejbal

Široké možnosti se nabízejí zájemcům o vodní sporty. Okolní moře poskytuje velmi dobré příležitosti potápěčům. Ti mohou v místní potápěčské škole získat i potřebnou kvalifikaci. Na své si tu přijdou i fanouškové windsurfingu; pokud nemají své prkno, mohou si je tu vypůjčit. Zdejší křišťálově čisté moře s bezpočtem romantických zátok, ostrovů a ostrůvků je výzvou pro všechny vyznavače jachtingu. Útočištěm může být pro ně pak Yacht Marina Solaris, jachtařský přístav se 180 stáními. Jeho geografická poloha poskytuje ochranu před větry. Marina je východiskem plaveb do šibenického archipelagu, nebo do jedinečného mořského národního parku Kornati - labyrintu stovek ostrovů, ostrůvku a skalních stěn.

Solaris
Solaris, bazény wellness-centra

Relaxaci, odpočinku a uvolnění těla i ducha slouží Wellnes Spa Centar Solaris. Se svou rozlohou 2 500 m2 se řadí k největším v Dalmácii. Patří k němu především soustava krytých bazénů s mořskou i sladkou vodou, k jejichž vybavení patří whirlpooly, protiproudy a odpočinkové zóny s lehátky. Co všechno zdejší Wellness Spa nabízí? Individuální masáže, finskou saunu, koupele s léčivým bahnem, beauty a kosmetické programy, aromaterapii, jógu, solarium, lymfodrenáž, programy snižování nadváhy, speciální programy por manažery, antistresové programy a ještě mnoho dalšího. Celý prostor centra je klimatizován, efektně ozvučen a osvětlen. Ke klidné uvolněné atmosféře přispívá i možnost občerstvení zdejšími ovocnými koktejly a bylinnými čaji.

O zábavu se po celý den starají osvědčení animátoři, počínaje ranními cvičeními, přes denní sportovní programy až po večerní animační pořady, které zahrnují různé soutěže a přehlídky. Bohatý večerní a noční program mají všechny beach bary, hotelové aperitiv bary a noční bar v hotelu Ivan, v němž se střídají místní DJ´s a různé tématické taneční večery až do ranních hodin.

Solaris
Solaris, dětský hrad

Solaris Hotels Resort myslí samozřejmě i na dětské návštěvníky – ostatně jim je v celém komplexu věnována mimořádná pozornost. Čekají tu na ně malí maskoti Solarisu, dětský vláček, nafukovací hrad, motokáry Mini carting, vodní atrakce, trampolíny, zábavná jízda na býku Rodeo Bull, herna v každém hotelu, řada hřišť a pískovišť, speciální celodenní animační programy pro děti včetně diskoték na terasách hotelů, dětské dílny, Mini Club s možností hlídání dětí i speciální dětská menu v restauracích aj.

Vysoké úrovni celého letoviska odpovídá i jeho gastronomická nabídka. Vysoký standard představuje především gastronomie hotelových restaurací, ale i specializovaných zařízení v celého areálu Solarisu. Důraz je přitom kladen především na dalmatské a chorvatské speciality, ale samozřejmě nechybí ani oblíbená italská kuchyně či středomořská kuchyně.

Solaris
Solaris, Dalmatská vesnice

To nejlepší z domácí gastronomické nabídky prezentuje zařízení Dalmatská vesnice (Dalmatinsko selo) u pláže hotelu Ivan. Na jídelním lístku jeho restaurace je vždy domácí pršut a sýr s teplým domácím chlebem. Mouka na tento chléb se mele ve zdejším vodním mlýně starém přes sto let. Připravuje se tu např. tzv. Šibenický meč, což jsou různé druhy nekvalitnějšího masa a zeleniny pečené na rožni, dále různé speciality na roštu, masa pečená na ohništi pod poklopem, rybí pokrmy všeho druhu, vč. plodů moře, saláty z tuňáka nebo z chobotnice aj. Podávají se sladkosti připravované podle tradičních receptur, zmrzliny a poháry jsou na jídelním lístku ve velkém výběru. Součástí areálu Dalmatské vesnice je i tržiště, tzv. pijaca, kde je denně k dostání čerstvé ovoce a zelenina. Každý večer tu hrají skupiny typických dalmatských písní tzv. klapy a jednou týdně se tu koná tzv. fešta, lidová slavnost, na níž se předvádějí staré dalmatské hry a tance, zpívají se dalmatské písně, ochutnávají se speciality, konají se závody oslů apod.

Solaris
Solaris, marina a vily Kornati

V Solarisu nezapomínají ani na nabídku výletů a právě ta je velmi bohatá. Zvláště oblíbené jsou výlety lodí. Jsou pro hosty zvlášť výhodné již proto, že přístaviště výletních lodí je přímo před hotelem Niko. Jednou z možností je celodenní vyjížďka lodí do oblasti Kornatských ostrovů nebo do národního parku Krka s prohlídkou Skradinských vodopádů a mlýnů na řece Krce. Neméně přitažlivý je i výlet na ostrov lovců korálů Zlarin a ostrov mořských hub Krapanj. Kdo má rád romantiku, může se vydat na noční plavbu s hudbou kolem pevnosti sv. Mikuláše (tvrdjava sveti Nikola) a průlivem sv. Antonína (Kanal Sveti Ante) k městu Šibenik a zpět. Lodní výlety jsou nyní ještě atraktivnější díky replice historické dřevěné plachetnice "galija", která slouží tomuto účelu slouží.

Šibenik
Průliv sv. Antonína a město Šibenik

K běžným kratším výletům patří i návštěva starobylého města Šibeniku s jeho nádhernou katedrálou, zapsanou v seznamu světového kulturního dědictví lidstva UNESCO. Není to však jediná pamětihodnost tohoto historického města. Je jich tolik, že jedna návštěva určitě stačit nebude. Ostatně autobusem trvá cesta ze Solarisu do Šibeniku jen 15 minut, tak proč se do něho nevypravit několikrát a užít si atmosféru jeho tajuplných uliček a schodišť.

Solaris má velké zkušenosti s pořádáním kongresů, seminářů, sympozií, workshopů, odborných konferencí, atraktivních teambuildingových programů a různých velkých akcí. Kongresový areál rozkládající se na ploše 2000 m2 disponuje dvanácti sály, přičemž největší sál může pojmout až 500 osob, ostatní sály od 30 do 300 osob.

Solaris Hotels Resort již nyní připravuje další novinky, jimiž chce zpestřit nabídku služeb pro následující léta. Letos v květnu bude zahájen provoz v prvním golfovém areálu v Dalmácii. Zdejší devítijamkový golfový komplex je koncipován podle vzoru amerických golfových hřišť a američtí odborníci jej vybudovali. Nachází se v blízkosti moře, mezi hotely Andrija a Ivan, u hotelu Jakov, na částečně zalesněném terénu. Je určenou jak pro profesionály, tak i pro amatéry, včetně úplných začátečníků. Ve zdejším Golf Club Housu si zájemci budou moci vypůjčit veškeré golfové vybavení a občerstvit se.

Solaris
Solaris, bazén hotelu Jure

Velkou atrakcí na moři jistě budou tři žluté ponorky, tzv. Solaris Yellow Submarine. Tyto ponorky jsou unikátní možností, jaká se zatím jinde na Jadranu nevyskytuje. Byly postaveny americkými odborníky a splňují nejvyšší bezpečností standardy. Jsou čtyři metry dlouhé a mohou pojmout čtyřčlennou posádku, do samotné podmořské kabiny se však vejdou jen dvě osoby. Zájemci si budou moci ponorku pronajmout na jednu hodinu nebo půl dne.

Uvedené řádky jen potvrzují, že je Solaris opravdu mimořádná a výjimečná destinace, ideální pro rekreaci v jakémkoli věku, ale především pro rodiny s dětmi.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:

  • Solaris Hotels Resort


Mohlo by vás zajímat