Nová trajektová linka mezi Krkem a Rábem

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Nová trajektová…
Publikováno: 23.01.2008

Aktuální upozornění: Trajektová linka Valbiska - Lopar bude v provozu až od 1.7.2008!!! (12.6.2008)

Dne 21. ledna byla zavedena nová trajektová linka Valbiska - Lopar, která bude zajišťovat po celý rok spojení mezi ostrovem Krkem a Rábem. Ve výběrovém řízení na provozovatele linky byla vybrána společnost Split Tours. Tato společnost již několik let provozuje trajektovou linku Split - Supetar (paralelně s Jadrolinijí) a několik lodních linek v Zadarské a Splitské oblasti. Přepravu na trase dlouhé 15,2 nám. mil bude obstarávat trajekt "Nosač" o kapacitě 75 vozidel a 321 cestujících, který za tímto účelem koupila v Norsku.

Mimo sezónu bude jezdit dvakrát denně tam z zpět za 31 kun za osobu a 187 kun za auto. V sezóně (tj. od 1. června do 30. září) se počítá se čtyřmi spojeními denně, přičemž cena bude o něco vyšší: 37 kun za osobu a 225 kun za auto.

Trajektové spojení mezi ostrovy Krkem a Rábem dosud obstarávala pouze sezónní trajektová linka z Bašky do Loparu, která bude nyní zrušena, protože přístaviště v Bašce nebylo vhodné pro přistávání trajektů a kolony čekajících automobilů příliš zatěžovaly provoz v okolí přístavu.

Přístav Valbiska bude muset zvládnout jak silný trajektový provoz na ostrov Cres (do přístavu Merag), tak i novou trajektovou linku na ostrov Ráb. Do budoucna se připravuje jeho rozšíření, ale to je zatím ve fázi přípravy projektu.

Informace:Mohlo by vás zajímat