Rekordní investice do cestovního ruchu v Severní Dalmácii

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Rekordní investice…
Publikováno: 28.05.2006

Jednou z největších investic do cestovního ruchu na Jadranu má být v nejbližší době postavení převážně apartmánového komplexu Punta Skala v letovisku Petrčane v Severní Dalmácii, které se nachází 13 km severozápadně od hlavního střediska Zadarské župy, Zadaru. Původní hotelový komplex, který navštěvovali i čeští turisté, je v současné době uzavřen, bude rekonstruován a budou zde dostavěny nové objekty.

Celý komplex bude mít úctyhodnou kapacitu 2830 lůžek. Na rozloze přes 31 hektarů budou vybudovány dva klasické hotely o kapacitě 250 lůžek, apartmánový hotel s 250 ubytovacími jednotkami, 22 turistických vil s kapacitou 100 lůžek a dále 168 apartmánů ve 12 nových a 11 rekonstruovaných budovách. U všech se předpokládá vysoká ubytovací kategorie.

Součástí bude i obrovské wellness-centrum na 2000 m2 plochy, které by tak mělo být největším v celém Středomoří.

Na ploše 8000 m2 vyroste centrum s obchody, gastronomickými zařízeními, cestovními agenturami, zdravotním střediskem aj. Na pobřeží se počítá s plážovým vybavením, sportovními a rekreačními zařízeními, s pohostinskými podniky rychlého občerstvení, s postavením promenádních cest aj. Samozřejmě bude vybudována moderní ekologická inženýrská síť a velké podzemní parkoviště. Zvláštní pozornost bude věnována ozelenění celého komplexu a přilehlého okolí.

Svým rozsahem a náročností na finanční prostředky patří nový komplex Punta Skala ke špičkovým projektům na celém Jadranu. Investiční kapitál v hodnotě 160 milionů eur zajišťuje rakouská Hypo Alpe Adria Bank a hotelový řetězec Falkensteiner. Je to táž skupina, která financovala v nedalekém zadarském letovisku Borik finančně velmi náročnou rekonstrukci.

Vzhledem k mimořádnosti investice v Punta Skale se předpokládá, že příslušné chorvatské orgány urychlí veškeré procedurální záležitosti a řízení spojení s realizací komplexu tak, aby se s jeho stavbou mohlo začít co nejdříve.


Mohlo by vás zajímat