Nová adrenalinová vyhlídka v pohoří Biokovo - Skywalk

Ve středu 1. července byla v pohoří Biokovo slavnostně otevřena jedinečná turistická atrakce - Skywalk (Nebeský chodník).

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Nová adrenalinová…
Publikováno: 10.07.2020

Ve středu 1. července byla v pohoří Biokovo za přítomnosti chorvatského premiéra Plenkoviće slavnostně otevřena jedinečná turistická atrakce - Skywalk (Nebeský chodník).

Unikátní železobetonová konstrukce je postavena na okraji skalního srázu na oblíbeném vyhlídkovém místě Ravna Vlaška ve výšce 1228 metrů nad mořem. Vyhlídka ve tvaru podkovy má skleněnou podlahu, takže návštěvník vidí propast přímo pod vlastníma nohama. Chodník je dlouhý 12 metrů a celková plocha skleněné podlahy je 40 metrů čtverečných. Projekt v hodnotě osm milionů kun byl z větší části financován z fondů Evropské unie.

Z vyhlídky se otevírá nezapomenutelný výhled dolů na letoviska Tučepi, Podgora a Makarská, na dalmatské ostrovy Hvar, Brač, Korčula a Vis, na poloostrov Pelješac a za mimořádně dobré viditelnosti lze dohlédnout až na Monte Gargano na italském pobřeží.

V blízkosti je instalován geologický sloup znázorňující průřez jednotlivými geologickými vrstvami, které tvoří pohoří Biokovo od jeho vzniku. Na tabulích jsou popsány druhy hornin a jejich stáří.

Atrakce Skywalk se nachází na lokalitě Ravna Vlaška na 13. kilometru Biokovské silnice (Biokovska cesta), která vede od vstupu do Chráněné krajinné oblasti Biokovo (Park prirode Biokovo) na vrchol Sveti Jure. V blízkosti je k dispozici informační centrum. Biokovská silnice odbočuje ze státní silnice D512 (Makarska-Vrgorac).

Park prirode Biokovo je pro návštěvníky otevřen od 6 do 20 hod. Platí se vstupné: při vjezdu automobilem 50 kun, pro pěší a cyklisty 25 kun. Děti do 7 let mají vstup zdarma.

Pokud míříte na Makarskou riviéru, nenechte si tuto výjimečnou adrenalinovou atrakci ujít!

Podívejte se na krásné snímky při západu slunce ve fotogalerii deníku Jutarnji list

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: Chorvatsko


Zdroj informací:


Nejbližší zajímavá místa

Mohlo by vás zajímat