Cres

Starobylé městečko a jediné větší letovisko na ostrově Cres obepínají původní městské hradby. Řada památek, úzké uličky, průchody i příjemné kavárny dávají duši historickému centru u přístavu. Bezva koupání, skvělé jídlo a klid.

Chorvatsko... Místa... Cres
 • Městečko a bezpečný přístav Cres leží na západním pobřeží ostrova Cres, ve stejnojmenném, hlubokém zálivu, který chrání okolní kopce. V okolí Cresu je vůbec nejúrodnější půda na ostrově, daří se tu vinné révě, olivovníkům i ovoci a zelenině. Město zásobuje vodou blízké Vranské jezero.
 • Funguje jako správní středisko a žije v něm téměř 3000 obyvatel, kteří se živí hlavně zemědělstvím, rybolovem a stavbou lodí.
 • Nachází se 26 km od trajektového přístavu v Porozině (trajekt z pevniny - z Brestove), 4 km od trajektového přístavu v Meragu (trajekt z ostrova Krku - z Valbisek).
 • V posledních desetiletích se Cres proměnil ve velmi oblíbené letovisko a dělí se na starou (uvnitř hradeb) a novou část (mimo hradby).
 • Plánek: ostrov Cres (20 kB)

  Ubytování

  • Hotelový komplex se rozkládá na mořském břehu, uprostřed zeleně, od historického centra městečka ho dělí asi 10 minut pěší chůze (na západ).
  • Kemp Kovačine je částečně naturistický.

  Kempy:
  Kovačine

  Hotely:
  Kimen
  Zlatni Lav

  Související články

  Cres, ostrov neporušené divoké přírody
  Velké investice do jachtařské infrastruktury na ostrově Cresu

  Vaše hodnocení místa

  0 hodnocení
  Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

  Pomohla vám tato recenze?

  Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

  Napište recenzi místa

  Líbí se vám tato recenze?

  Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

  Facebook Google+