Makarska - Jídlo a pití

Slunné a živé srdce Dalmácie vás přiláká rozlehlou oblázkovou pláží, palmami na nábřeží i malebným pohořím Biokovo. Můžete tu sportovat, bavit se, nebo relaxovat v lázních. Ideální místo pro rodiny s dětmi.

Chorvatsko... Místa... Makarska ... Jídlo a pití

Jestli v Makarské něco opravdu umí dokonale, tak vařit. Najdete tu spoustu skvělých restaurací. Mnohe z nich se pyšní certifikátem výjimečnosti, který uděluje
Tripadvisor.

Restaurace, konoby a taverny

 • K nejoblíbenějším patří restaurace Hrpina (Trg Hrpina 2), kde vaří klasickou středomořskou kuchyni. Výtečné jídlo doplňuje útulný interiér restaurace a příjemná obsluha.
 • Výjimečná místa představují také restaurace Ivo (Ante Starchevića 41), Jež (Kralja Petra Krešimira 13), kde se specializují hlavně na mořské plody a ryby.
 • Oběd s úchvatným výhledem na moře si dopřejete v restauraci Il Golfo (Kralja Petra Krešimira 13). Stejně náramný výhled budete mít i z restaurace Salty Sweet (Put Cvitačke 8)
 • V centru Makarské zkuste středomořskou domácí kuchyni v konobě Kalalarga (Kalalarga 40), nebo v malé restauraci Arta Larga (Kalalarga 22).
 • Čerstvé mořské plody, vysoké steaky, poloviční porce, nebo dětské menu nabízí steakhouse a restaurace Bounty na pobřeží. Kromě večeře si tu vychutnáte také úžasný západ slunce nad mořem.
 • Poctivé domácí jídlo vám nabídnou také v konobách Stari mlin (Prvosvibanjska 43), Zagora (Kačićev trg), nebo Decima (Trg Tina Ujevica, velmi příznivé ceny).
 • Moc sympatický moderní koncept vymysleli v restauraci Mirakul (Šetaliště dr. Franje Tudjmana), tohle posezení prostě musíte vyzkoušet.
 • I na pláži se můžete dobře najíst, zkuste třeba středomořskou restauraci Ankora (Donja Luka 14), nebo podnik Bruschetta, kde vaří, pečou pizzu a dáte si u nich i kávu, nebo zmrzlinu.

Pizzerie

 • Pizzerií je v Makarské také dost. Na bezva pizzu si zajděte do pizzerií: Don Antonio (Cvjetna 2), Domina (Ante Starchevica 32), či Centrum (Lungomare).
 • Nejen pizzu, ale i ty nejlepší domácí burgery dělají v restauraci La Strada (Šetalište Dr. Franje Tudmana 1). Připravují tady také domácí obložené bagety, nebo maso na grilu. Pizzu si můžete objednat po telefonu, rozváží zdarma.

Bistra a grily

 • Rychle a chutně se najíte třeba v bistrech Mateo (Put Cvitačke 6), Berlin (Šetaliště Dr. Franje Tudmana 13), Pape (Primorska ulica), Zmaj (Marineta), nebo Kantun (sportovní přenosy).
 • V poměru cena/chuť vítězí také gril Vucko (Šetaliště dr. Franje Tudjmana), kde mají vždy plně obsazeno. Milá obsluha jako bonus navíc.
 • Kousek za městem, na kopci Veliko Brdo, se nachází gril Panoráma, který kromě dobrého jídla nabízí stylové posezení s výhlídkou na celou Makarskou.

Bary a vinárny

 • Vynikající vinárnu Grabovac hledejte v centru města na Kačićově náměstí. K vínu zde podávají nápadité chuťovky. Vína pochází ze stejnojmenné rodinné vinice s dlouholetou tradicí.
 • Ve vinárně a koktejl baru Špina (Kalalarga 32) míchají jedny z nej koktejlů v Makarské vůbec. K vínu i koktejlům si objednejte něco na zub, používají zde prvotřídní domácí suroviny.
 • Velmi živým barem s cool drinky je Nautica na nábřeží.
 • Místní piva z malých pivovárků vám natočí v pivnici Pivac (Marineta 13), třeba Draka ze Zmajského pivovaru.

Kavárny

 • Výborné dortíky a palačinky si k odpolední kávičce dáte v kavárně Romana na nábřeží Kralja Tomislava.
 • Na tomto nábřeží si kávu a něco sladkého vychutnáte i v dalších útulných podnicích.


Vaše hodnocení místa

129 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lucia Hudecová

Svetoznáma Makarska, nemôžem inak len dať 5 hviezdičiek.
odporúčam výlet loďou na more. Loď zakotví na polceste k ostrovu Brač a vy máte jedinečnú príležitosť pozrieť si scenériu celej makarskej riviéry aj s mohutným pohorím Biokovo nad ňou.
Spojené s kúpaním na otvorenom mori a ochutnávkou rýb a vínka na lodi je to perfektný zážitok.

Pavel Tichý

Tak tady je snad recenze zbytečná. Místo hovoří samo za sebe. Kam se hrabe Riviéra či Copacabana. Není nic lepšího a v dosahu

David Kmošťák

Psát něco o Makarské...to je prostě těžká věc...mnohými zbožňovaná a mnohými zatracována, stejně si myslím, že jen kvůli vzdálenosti :-)....
Každopádně u mě je to perla Dalmácie, moře...otočka o 180 stupňů a hory :-)..co kdo chce, kolem všude život jako by neexistovaly dny a noci....ale to okolí, ta příroda dokáže zázraky. Ono i procházka od Bašky do Podgory je nezapomenutelná, prostě to tu musíte vidět, ikdyž, už to asi viděl každý, ale kdo ne, tak teprve tady pochopí, co je to nadmořská výška:-)...joo a nezapomeňte na lodní výlet, ještě že už nejsou foťáky na film, určitě by Vám 3 nestačily:-)

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook