Primošten - Jídlo a pití

Historické městečko, plné kouzelných křivolakých uliček a tradičních venkovských staveb, si vás získá nejen upravenými plážemi a moderní nabídkou ubytování i služeb, ale také mnoha možnostmi sportovních aktivit a zábavy.

Chorvatsko... Místa... Primošten ... Jídlo a pití

Restaurace, taverny a konoby

  • Výtečnou dalmátskou kuchyni a středomořské speciality nabízí rodinná restaurace Kamenar (Rudina bis. Josipa Arnerica 5). Restaurace se nachází ve stejnojmenném penzionu.
  • Bezvadně vás pohostí také ve stylové konobě Mediteran (Put briga 13). Kromě středomořských dobrot je Mediteran vyhlášený rozsáhlou nabídkou vín. Kromě primoštenské odrůdy babić tu mají i ostatní chorvatská vína, nebo vína italská, francouzská a další. Příjemné jsou také domácké konoby Tereza a Nana na ulici Grgura Ninskog.
  • Výhled na moře vám dopřejí v taverně Torkul, jejíž interiér je celý ze dřeva a kamene.
  • Chutně a za dobré peníze se najíte v útulné restauraci se zahrádkou Rudina (Sv. Jurja 5), nebo v přátelské menší restauraci Oliva (Mala Raduča 24). Vaří tu hlavně mořské plody, ryby a typicky dalmátská jídla. Podobnou atmosféru zažijete v taverně Joso (ulica Andrije Kačića Milošića), která se ukrývá v nenápadném starém domě s vnitřním kamenným dvorkem.

Pizzerie a bistra

  • Na oblíbenou pizzu a další jídla italské kuchyně vyrazte do jedné z primoštenských pizzerií: Luki Yo (Sv. Jurja 16), Fortuna a Mamma Mia (obě na pobřeží, Riva žrtava Dvanjke), nebo do pizzerie Calypso (Mala Raduča 10).
  • V Primoštenu najdete několik bister, kde dobře a rychle zaženete hlad. Zkuste třeba bistro Piccola Italia (na pobřeží), Garbin (Sv. Jurja 23), nebo Popaj (Mala Raduča 24).

Kávarny a caffe bary

  • V Primoštenu si kávu dáte spíše než v kavárně, v jednom z mnoha caffe barů, kde to žije ve dne i v noci. Nejznámější je caffe bar Sport.

Agroturistika

  • Za výborným lokálním jídlem můžete vyjet i do okolí Primoštenu. V původních kamenných staveních tu místní hospodaří stejně jako generace jejich předků.
  • Dopřejte si gastro zážitek spojený s ojedinělou atmosférou venkovských usedlostí, kde se zastavil čas.
  • Vyhledávaným cílem cestovatelů-labužníků jsou tato místa: Baćulovi Dvori a Jurlinovi Dvori (obě v oblasti Draga BB) a Galjini Dvori (Kruševo 4, obec Široke).

Vaše hodnocení místa

133 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Stanislav Šebek Šebek

Nádherné Místo. Kdy jsme tam s manželkou zabloudili a od té doby jezdíme jen tam

Stanik Knap

Primošten - nádherné letovisko, které má snad jediné v Chorvatsku otevřené moře. Zajímavé městečko se starobylými uličkami, čistým mořem, krásnými plážemi, příjemnými lidmi
a pěkným hotelem Zora, kde jsme strávili dvakrát skvělou dovolenou. Do Primoštenu se rádi zase vrátíme!

Veronika Čápová

Jezdíme do Primoštenu Takřka každým druhým rokem a ještě se nám to neokoukalo a neokouká!

Renata Kuklišová

Nádherná pláž a moře.

Petr Klimeš

Překrásné místo, jedno z nejhezčích míst na Jadranu.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook