Pješčana Uvala - Výlety

Starobylá osada, mezi rušnou Pulou na severu a rybářským Banjole na jihu, je jako stvořená pro poklidnou dovolenou. Užijete si průzračné moře, oblázkovou pláž i naučné stezky v Parku šuma Soline. Zdejší potápěčský terén patří k nejlepším na Jadranu.

Chorvatsko... Místa... Pješčana Uvala ... Výlety
  • Pouze 1,5 km z centra letoviska Pješčana Uvala to máte do chráněné krajinné oblasti Park šuma Soline. Vede tudy naučná stezka s informativními tabulkami. Roste tu stálezelený dub cesmínovitý, z jehož plodů se v dobách nouze mlela mouka.
  • Z přístavu Burnarina ve Verudele se lodí vydejte na ostrůvek Fratarski otok (cca 5,5 km včetně plavby), kde si prohlédnete zbytky františkánského kláštera ze 17. století, nebo gotického kostelíku sv. panny Marie.
  • Chráněné území Donji Kamenjak (11,5 km jižně) představuje nejjižnější místo Istrie a můžete se tu nerušeně kochat přírodními krásami. Součástí chráněného území je také Medulinské soustroví (Medulinski arhipelag).
  • Ne jeden, ale hned několik výletů si naplánujte do Puly (4 km severně). Spousta památek, kulturních akcí, zábavy pro dospělé i děti, prostě perfektní místo, kde načerpat bezva prázdninové zážitky.

Vaše hodnocení místa

123 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook