Umag - Památky

Umag je velké letovisko na severozápadním pobřeží Istrie, které má velmi rozmanitou nabídku ubytování, zábavy a sportu. Bývá nazýváno "městem tenisu" - podle turnaje ATP Croatia Open a 80 tenisových kurtů, které tu jsou k dispozici.

Chorvatsko... Místa... Umag ... Památky
  • Staré městečko nemá významnější stavební památky, ale dochovaly se zbytky hradebních zdí a věží, které jsou nyní pěkně obnoveny.
  • Ve věži z počátku 14. století, která sloužila jako pevnost při obraně města z mořské strany a později jako sídlo biskupa, jsou nyní umístěny sbírky Muzea města Umagu (Muzej grada Umaga). Stojí na samém cípu historického poloostrova.
  • Městečko je však zajímavé svou dochovanou středověkou urbanistickou strukturou (úzké křivolaké uličky, náměstíčka, staré domy) a malebnou polohou na úzkém poloostrově.
  • Barokní farní kostel Nanebevzetí Panny Marie (Uznesenja Blažene Djevice Marije) ze 17. století je zasvěcen sv. Pelegrinovi, patronovi města. Stojí spolu se zvonicí přímo na hlavním náměstí (Trg Slobode).
  • Renesanční kostelík sv. Rocha byl postaven v 16. století poté, co krajem prošla morová epidemie. Sv. Roch byl uctíván jako ochránce před morem. Kostel zdobí malovaný dřevěný oltář a sochy sv. Rocha, sv. Šebestiána a sv. Kryštofa.
  • Poblíž Umagu, v lokalitách Sipar, Katoro a Muntarol, se rozkládá archeologický park Sepomania, kde byly nalezeny pozůstatky staveb z římského období Umagu.
  • V nedaleké Savudriji (7 km severně), přímo na mysu Savudrija, je možno obdivovat jeden z nejstarších majáků v Chorvatsku. Maják pochází z roku 1818 a je vysoký 29 metrů.
Umag
Umag, náměstí Svobody (Trg slobode)

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook