Fažana - Jídlo a pití

Poklidné přístavní městečko s bohatou rybářskou minulostí a mnoha starobylými kostelíky. Kromě báječného koupání na přírodních a oblázkových plážích si tu v létě užijete také tradiční lidové slavnosti. Z Fažany se dá podniknout výlet na Brijunské ostrovy.

Chorvatsko... Místa... Fažana ... Jídlo a pití

Ve Fažaně se vždycky dobře najíte. Městečko vás naláká na první ranní kávu, lehký středomořský oběd i večerní sklenku výborného místního vína Malvazija nebo Teran. Rybou číslo jedna je tu řádně prosolená sardel.

  • Tradiční, trochu zvláštní, místní specialitou je istrijská polévka (Istarska supa); jde o červené víno servírované s opečeným chlebem, olivovým olejem acukrem. Nejprve vyjíte lžící chleba a potom vypijete tekutý obsah. Polévka se původně připravovala nad ohništěm a podávala se v majolikovém džbánu (bukaleta).
  • Kromě mořských plodů a ryb mají místní v oblibě těstoviny a studené polévky maneštre.
  • Čerstvé ryby a mořské plody vám přichystajív konobách Alla Beccaccia (směrem na Valbondon), Ulika (směrem na Peroj), nebo Batana napobřeží.
  • Na trochu asijské exotiky si v centru zajděte do Siam Thai Cuisine.
  • Pizzu a italskou kuchyni vyzkoušejte v Piazza Grande poblíž trajektového přístaviště.
  • Bifteky, burgery a domácí hranolky dělají v pubu Arboretum v centru Fažany.
  • V blízkém Valbandonu najdete cenově příznivá lidová bistra s fajn jídlem. (např. Lavanda).
  • Téměř na všech plážích si dáte drink v plážovém baru (pláž Badel Fažana – beach bar Chupacabra, pláž Pineta – beach bar Fuego, pláž Valbandon – beach bar Sunset).
  • Na kávu se posaďte ve stylovém caffe baru LaMiracolina. Který je zároveň cyklistickou baštou v městečku. Doplníte si tu své zásoby sportovních ioňťáků.

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Jakub Písecký

Krásná lokalita, jedna z nejhezčích na Istrii, doporučuji navštívit ostrovy Brijuni, kde jsou malebné plážičky a nádherně průzračné moře vhodné k potápění. Také doporučuji restauraci Bistro KF, kde perfektně vaří.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook