Postira - Výlety

Postira je obec s rybářskou tradicí a rychle se rozvíjející letovisko na severním pobřeží ostrova Brače. Návštěvníci tu najdou oblázkové, skalnaté i písečné pláže, historické památky a možnosti rekreačního vyžití.

Chorvatsko... Místa... Postira ... Výlety

  • Dol - vnitrozemská osada 3 km jižně. Navštěvuje se pro zachovalou venkovskou architekturu a malebnou atmosféru. Je zde možno ochutnat speciality dalmatské kuchyně. V okolí několik zajímavých kostelíků: sv. Víta (Sveti Vid), sv. Michala (Sveti Mihovil) a sv. Barbory (Sveta Barbara).


Dol
Dol
  • Pučišća (též Pučišće)- 9 km východně na severním pobřeží Brače. Obec je hlavním střediskem těžby kamene a jeho zpracování na celém ostrově (viz tematický článek: Ostrov Brač a kámen). V bezprostřední blízkosti jsou tři velké kamenolomy - Punta, Veselje a Kupinova (v provozu). V obci stojí lze koupit suvenýry ze zdejšího mramoru (vázy, misky, popelníky, šachy ap.). V místě se starou kamenickou tradicí je jediná kamenická škola v Chorvatsku. V 15. stol. tu místní šlechtic C. Žavetić vybudoval na obranu před tureckými nájezdy dobře opevněný palác - kaštel, k němuž tu později přibylo 12 dalších; z nich se ale dochovaly jen dva. Jeden z nich byl před nedávnem obnoven rodinou Deškovićů a nyní je zde luxusní rodinný hotel (Palača Dešković). V tomto paláci se v roce 1883 narodil významný chorvatský sochař Branko Dešković, jehož jménem je nazvaná galerie v Bolu (Galerie výtvarného umění v letovisku Bol na Brači).
    Odtud další možnosti výletů:
    - K některému ze starých kostelíků (11. - 15.stol.) na kopcích v okolí.
    - Pražnice, osada ve vnitrozemí ostrova, jižně od obce Pušišća. Na hřbitově tu je románsko-gotický kostelík sv. Cypriána (Sveti Ciprijan), u osady stojí předrománský kostelík zasvěcený sv. Klimentovi (Sveti Klement).
Pučišća
Pučišća

 

Fotogalerie (3)

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Martina Böhmová

Hezké malé městečko pro klidnější dovolenou. Jen místa na koupání blízko centra nic moc. Pokud máte ubytování v centru městečka, špatně se parkuje.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook