Makarska - Památky

Slunné a živé srdce Dalmácie vás přiláká rozlehlou oblázkovou pláží, palmami na nábřeží i malebným pohořím Biokovo. Můžete tu sportovat, bavit se, nebo relaxovat v lázních. Ideální místo pro rodiny s dětmi.

Chorvatsko... Místa... Makarska ... Památky
  • Makarské dominuje barokní farní kostel sv. Marka (Sveti Marko), který stojí v centru městečka na Kačićově náměstí, dojdete k němu po schodišti z nábřeží. Uprostřed náměstí si prohlédnete pomník zdejšího rodáka A. Kačiće-Miošiće, básníka a mnicha,  který žil v 18. století a  psal chorvatsky.
  • U severozápadního vjezdu do Makarské vás přivítá pomník francouzského maršála Marmonta. Ten v době napoleonských válek spravoval chorvatskou oblast, kterou získala Francie.
  • Blízko mysu Osajeva najdete františkánský klášter (15.-17. století), v němž se nyní nachází Malakologické muzeum (Malakološki muzej) s největší sbírkou mušlí na světě. Ve vedlejším kostele se stavte na prohlídku obrazárny.
  • Na nábřeží zajděte do barokního kostela sv. Filipa Neri (Sveti Filip Neri) z poloviny 18. století.
  • Na zalesněném poloostrůvku sv. Petra (Sveti Petar) je rekonstruovaný kostelík stejnojmenného světce, postavený v 15. století.


Vaše hodnocení místa

129 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lucia Hudecová

Svetoznáma Makarska, nemôžem inak len dať 5 hviezdičiek.
odporúčam výlet loďou na more. Loď zakotví na polceste k ostrovu Brač a vy máte jedinečnú príležitosť pozrieť si scenériu celej makarskej riviéry aj s mohutným pohorím Biokovo nad ňou.
Spojené s kúpaním na otvorenom mori a ochutnávkou rýb a vínka na lodi je to perfektný zážitok.

Pavel Tichý

Tak tady je snad recenze zbytečná. Místo hovoří samo za sebe. Kam se hrabe Riviéra či Copacabana. Není nic lepšího a v dosahu

David Kmošťák

Psát něco o Makarské...to je prostě těžká věc...mnohými zbožňovaná a mnohými zatracována, stejně si myslím, že jen kvůli vzdálenosti :-)....
Každopádně u mě je to perla Dalmácie, moře...otočka o 180 stupňů a hory :-)..co kdo chce, kolem všude život jako by neexistovaly dny a noci....ale to okolí, ta příroda dokáže zázraky. Ono i procházka od Bašky do Podgory je nezapomenutelná, prostě to tu musíte vidět, ikdyž, už to asi viděl každý, ale kdo ne, tak teprve tady pochopí, co je to nadmořská výška:-)...joo a nezapomeňte na lodní výlet, ještě že už nejsou foťáky na film, určitě by Vám 3 nestačily:-)

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook