Makarska - Památky

Slunné a živé srdce Dalmácie vás přiláká rozlehlou oblázkovou pláží, palmami na nábřeží i malebným pohořím Biokovo. Můžete tu sportovat, bavit se, nebo relaxovat v lázních. Ideální místo pro rodiny s dětmi.

Chorvatsko... Místa... Makarska ... Památky
  • Makarské dominuje barokní farní kostel sv. Marka (Sveti Marko), který stojí v centru městečka na Kačićově náměstí, dojdete k němu po schodišti z nábřeží. Uprostřed náměstí si prohlédnete pomník zdejšího rodáka A. Kačiće-Miošiće, básníka a mnicha,  který žil v 18. století a  psal chorvatsky.
  • U severozápadního vjezdu do Makarské vás přivítá pomník francouzského maršála Marmonta. Ten v době napoleonských válek spravoval chorvatskou oblast, kterou získala Francie.
  • Blízko mysu Osajeva najdete františkánský klášter (15.-17. století), v němž se nyní nachází Malakologické muzeum (Malakološki muzej) s největší sbírkou mušlí na světě. Ve vedlejším kostele se stavte na prohlídku obrazárny.
  • Na nábřeží zajděte do barokního kostela sv. Filipa Neri (Sveti Filip Neri) z poloviny 18. století.
  • Na zalesněném poloostrůvku sv. Petra (Sveti Petar) je rekonstruovaný kostelík stejnojmenného světce, postavený v 15. století.


Vaše hodnocení místa

129 hodnocení

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook Google+