Brela - Koupání

Nádherné luxusní letovisko Brela se rozkládá mezi bohatými borovicovými lesy. Osadu obklopují strmé pahorky pohoří Biokovo a drobná skaliska romanticky roztroušená po zdejších plážích. Užijte si klidnou dovolenou v malém ráji na okraji Makarské riviéry.

Chorvatsko... Místa... Brela ... Koupání
  • Pláže v letovisku Brela patří k nejkrásnějším jadranských plážím. Táhnou se podél celého letoviska, lemují je stinné borové lesy, v nichž stojí zdejší hotely. Na dlouhém členitém obřeží objevíte malebné zátoky s romantickými skalisky. Brelské pláže jsou z drobných oblázků. Voda tu čistá a křišťálově průzračná. Moře kolem brelského pobřeží se soustavně čistí od náhodně naplaveného odpadu, letovisko se přidalo do globálního programu Bílá vlajka.
  • Pláž Punta Rata je symbolem letoviska Brela. Na její západní straně se v moři pár metrů od břehu nachází velký balvan porostlý zakrnělými borovicemi - "Kamen Brela", který je nejčastějším motivem pohlednic z Brely. Pláž Punta Rata časopis Forbes do první desítky nejhezčích pláží v Evropě. Pláž získala také další ocenění.
  • Velmi oblíbená a malebná je i pláž Podrače, která sousedí s pláží Punta Rata.
  • Dál směrem k severozápadu následují pláže Stomarija, Podcrkavlje a Jakiruša, kde končí poslední osada letoviska.
  • Stezka v prudkém svahu nad moře pokračuje do zátoky Vruja s pěknou pláží, kde v moři vyvěrají sladkovodní prameny. Cestou se dá sejít na odlehlou naturistickou pláž.
  • Od pláže Punta Rata na jihovýchod se nacházejí upravené a dobře vybavené pláže Maestral a Soline, nazvané podle sousedních hotelů.
  • Pod hotelem Berulia je vyhledávaná pláž Loznica s nafukovacím vodním parkem. Tímto směrem navazuje letovisko Bašky Vody.

Vaše hodnocení místa

130 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Monika Vodáková Kulová

Zatím jen na výletě, někdy snad dovolená :-). Byli jsme ale poblíž, v Pisaku.

Lucia Hudecová

Krásne rušné letovisko na Makarskej riviére.
Vyviera tu do mora niekoľko sladkovodných prameňov, čo v lete príjemne ochladzuje vodu a vďaka nim je more prekrásne sfarbené. Veľmi fotogenické miesto :)
Odporúčam!

Ferdinand Hoppe

Moc krásné místo, malé a hezké plážičky, úplně jiný klid než ve vedlejší Bašce Vodě. Tomu odpovídají i vyšší ceny ubytování. Byl jsem zde jen párkrát na procházce, ale být tu na dovolené... to bych fakt rád :-)

Petr Březina

Skvělé místo.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook