Ruskamen - Výlety

Ruskamen je malé letovisko pod prudkými svahy Omišské Dinary, 7 km jihovýchodně od Omiše. Oblibu si získalo díky krásným oblázkovým plážím a romantickému charakteru zdejšího pobřeží.

Chorvatsko... Místa... Ruskamen ... Výlety
 • Další letoviska Omišské riviéry s krásnými možnostmi koupání, směrem na západ Stanići, Nemira nebo směrem na východ Lokva Rogoznica, Mimice a Pisak.
 • Omiš - 8 km, odtud výlety do kaňonu řeky Cetiny a mnoho dalších (uvedeny u Omiše)Pěší výlet do kopců nad obcí Lokva Rogoznica, mj. ke kostelíku sv. Víta (Sveti Vid), 639 m.
 • Makarská - 28 km
 • Mezi Mosorem a Biokovem, nad zátokou Vrulja (12 km jihovýchodně) je nad mořským pobřežím průsmyk Dupci, jímž odbočuje z magistrály silnice na křižovatku Cista Provo (20 km) a dále do Imotského (48 km). Průsmykem proniká zejména v podzimních a zimních měsících z vnitrozemí na moře silný nárazový vítr, obávaná bóra. Těmito větry bývá postiženo především nedaleké letovisko Brela (naposled obrovské škody na lesním porostu v r. 1997). Magistrála je zde na ochranu před nápory větru opatřena protivětrnými zábranami. Dříve tu na ochranu chodců byla podél skal natažena lana, kterých se mohli přidržovat, aby je vichr nesmetl ze srázu do moře. Nárazy větru jsou totiž tak silné, že vyvracejí stromy, smetávají z cesty i těžká auta, strhávají střechy.
 • V zátoce Vrulja pod průsmykem lze pozorovat v moři několik sladkovodních pramenů, tzv. vrulje.
 • Přes průsmyk Dupci lze podniknout výlety do vnitrozemí ke střednímu a hornímu toku řeky Cetiny (sjezdy divokých řek), v blízkosti Zadvarje jsou vodopády Mala Gubavica a Velika Gubavica (48 m vysoký vodopád, v době sucha však téměř bez vody), další četné výletní cíle viz Výlety do Dalmatského Záhoří a Cetinské krajiny
 • Fotogalerie (6)

  Vaše hodnocení místa

  3 hodnocení
  Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

  Pomohla vám tato recenze?

  Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

  Napište recenzi místa

  Líbí se vám tato recenze?

  Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

  Facebook