Stobreč - Výlety

Stobreč navazuje na jihovýchodní straně na Split a je vlastně jeho velmi zastavěným předměstím. Kdo chce navštívit Split, může se tu ubytovat a pak pokračovat do centra městskou dopravou.

Chorvatsko... Místa... Stobreč ... Výlety
  • Údolí říčky Žrnovnice se starým mlýnem (chráněná památka), který je i po 500 letech stále v provozu (dal říčce i jméno - podle zrna)
  • Obec Žrnovica, 2 km severně. Od r. 1420 vedla obcí hranice mezi územím Turecka a Benátek, což vždy byla velmi "horká" hranice. V obci dva zajímavé kostely: sv. Michala (sv. Mihovil) v přechodním slohu (z románského do gotického) ze 13.-14.stol., jsou patrné zlomky zdiva ze starokřesťanské sakrální stavby. Druhým kostelem je kostel Panny Marie (Sv. Marija), dnes v podobě z přestavby v 19.stol. Do jeho zdi je vezděn reliéf s postavou jezdce na koni, s ozdobou v pletencovém ornamentu.
  • Split 6 km
  • Omiš, cestou obce Podstrana a tzv. Podstranská riviéra (patří k ní Strožanac, Grljevac, Sveti Martin, Mutogras), pěkné, ale úzké pláže, písek a oblázky, hodně vegetace; oblíbená výletní místa obyvatel Splitu, 20 km

Vaše hodnocení místa

3 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook