Trogir - Koupání

Starobylý Trogir patří mezi nejnavštěvovanější města Dalmácie. Jeho historické jádro je zapsáno na seznamu UNESCO jako jedinečný příklad románského ostrovního městečka. Největším magnetem je katedrála s proslulým Lvím portálem.

Chorvatsko... Místa... Trogir ... Koupání
  • Městská pláž Trogir (Gradska plaža): oblázková pláž se nachází na pevnině asi 700 metrů od starého města směrem na východ. U pláže se nachází velké parkoviště, občerstvení a park. Nemá žádnou vegetaci, ale lze si půjčit slunečníky a lehátka.
  • Pláž Pantan: leží ještě východněji, 1,5 km od centra Trogiru, za novým mostem na ostrov Čiovo, při ústí říčky Rika do moře, u přírodní rezervace Pantan. Je asi 500 me dlouhá, částečně z oblázků a písku. Východní okraj má přírodní stín borovic. Je vybavena plážovým barem a dalším občerstvením.
  • Směrem na západ nejbližší koupání najdete v západní části letoviska Seget Donji, především na pláži zdejšího hotelového komplexu Medena.
  • Za nejlepším koupáním se musíte vypravit na ostrov Čiovo, kde je poměrně blízko pláž Saldun, ale především pak velká a skvěle vybavená oblázková pláž v letovisku Okrug Gornji, na severní pobřeží Čiova pak pláž Kava v letovisku Slatine (12 km od Trogiru).

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Ivo Studený

I po několika stovkách návštěv najdete vždy něco nového. Doporučuji se podívat vzhůru na nádherně zdobené fasády v patrech.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook