Trogir - Kultura

Starobylý Trogir patří mezi nejnavštěvovanější města Dalmácie. Jeho historické jádro je zapsáno na seznamu UNESCO jako jedinečný příklad románského ostrovního městečka. Největším magnetem je katedrála s proslulým Lvím portálem.

Chorvatsko... Místa... Trogir ... Kultura

Trogirská muzea:

  • V Městském muzeu (Gradski muzej) v paláci Garanjin-Fanfognů se seznámíte s prastarou historií Trogiru.
  • V Muzeu církevního umění (Muzej sakaralne umjetnosti) v Župním paláci - faře (Župni dvor) můžete obdivovat vzácné obrazy ze 13. až 16. století z katedrály a dalších trogirských kostelů.
  • Sbírka uměleckých předmětů Kairos (Zbirka umjetnina Kairos) v klášteře benediktinek.

Kulturní akce:

  • Trogirské kulturní léto (Trogirsko kulturno ljeto) je letní kulturní festival, který se koná vždy v červenci a srpnu na atraktivních lokalitách, např. v pevnosti Kamerlengo (tvrdjava Kamerlengo), na nádvoří Muzea města (dvorište Muzeja grada), na nábřeží (Riva), náměstí Jana Pavla II. (Trg Ivana Pavla II.) a na dalších náměstích, v ulicích a kostelech starého města aj. Pro návštěvníky je připraven program plný koncertů vážné hudby, večerů tradičního folkloru, divadelních představení, promenádních koncertů, výstav apod.
  • Festival klapských mistrů (Festival klapskih majstora) se koná začátkem května. Prezentuje hudbu lidových vokálních skupin zvaných klapy.
  • Opera Selecta Festival je zaměřen na klasickou hudbu a každoročně hostí nejlepší hudebníky a soubory z celého světa. Probíhá vždy v červenci.
  • Bokun Festival je kulturní festival zaměřený na kinematografii, pouliční divadlo a nové performance mladých umělců. Koná se většinou v září.

Aktualita: Výběr z kulturních a zábavních akcí na Jadranu v sezóně 2020

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Ivo Studený

I po několika stovkách návštěv najdete vždy něco nového. Doporučuji se podívat vzhůru na nádherně zdobené fasády v patrech.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook