Umag - Koupání

Umag je velké letovisko na severozápadním pobřeží Istrie, které má velmi rozmanitou nabídku ubytování, zábavy a sportu. Bývá nazýváno "městem tenisu" - podle turnaje ATP Croatia Open a 80 tenisových kurtů, které tu jsou k dispozici.

Chorvatsko... Místa... Umag ... Koupání

Pláže v Umagu patří k nejkvalitnějším a nejvyhledávanějším na pobřeží západní Istrie. Svědčí o tom i celá řada pláží oceněných prestižních oceněním Modrou vlajkou, které znamená, že pláže jsou obzvlášť čisté, bezpečné, udržované a kvalitně vybavené. Z pláží v Umagu jsou to tyto: Laguna Stella Maris, Katoro, Kanova, Coral, Sol Aurora, Sol Umag a Sol Sipar.

Na velmi členitém pobřeží s mnoha většími i menšími zátokami najdete jak typické istrijské pláže pokryté původními nebo navezenými oblázky, tak pláže s betonovými plošinami, případně v kombinaci. Dno je místy písčité nebo z jemných oblázků. Většina pláží má mělký vstup do moře, takže jsou vhodné i pro velmi malé děti a neplavce. Pláže bývají lemovány borovými háji nebo jinou vegetací.

Nejznámější pláže v Umagu:

  • Glavna plaž (Hlavní pláž): v letovisku Punta, 1,5 km severně od centra Umagu, u hotelu Sipar. Jedna z nejlepších pláží pro rodiny s dětmi, písčitá, má mělké dno, pozvolný vstup do vody. Vybavení: různá pohostinská a sportovně-rekreační zařízení, sprchy, kabiny, lehátka, dětské hřiště s klouzačkami a houpačkami, plážový volejbal.
  • Laguna Stella Maris: 2 km severně od centra Umagu, v laguně u tenisového ATP stadionu Gorana Ivaniševiće. Je to nejkrásnější pláž Umagu, oblázková s betonovými plošinami a travnatými plochami, od pobřeží oddělená můstkem přes lagunu, obklopena borovým hájem. Vybavení: široká nabídka pohostinských, zábavních a sportovních služeb a atrakcí.
  • Osmica: 2 km severně od centra Umagu, u resortu Stella Maris - apartmánů Stella. Písčitá, částečně vybetonovaná pláž je ideální pro malé děti. Obklopena borovým hájem. Vybavení: bar, restaurace, sporty na vodě, lehátka, slunečníky, sprchy.
  • Aurora: v letovisku Katoro, 3 km severně od centra Umagu, u hotelu Aurora. Vybetonovaná pláž má schůdky do vody, kde je hned hloubka. Vybavení: sprchy, kabiny, lehátka, slunečníky.
  • Polynesia/Katoro: v letovisku Katoro, severně od centra Umagu. Částečně oblázková, skalnatá, betonové terasy. Vybavení: pohostinská a sportovně-rekreační zařízení, sprchy, kabiny, lehátka, plážový volejbal.
  • Villa Rosetta: v osadě Zambratija, 5 km severně od centra Umagu. Oblázková pláž s dostatkem stínu vysokých borovic. Ideální pro rodiny s dětmi, má mělké dno, pozvolný vstup do vody. Vybavení: lehátka, slunečníky, sprchy, bar, fast food.
  • Canova Park Umag: v kempu Park Umag, 9 km jižně od centra Umagu. Částečně skalnatá, betonové terasy. Do vody se vchází po schodech nebo šikmých rampách, vhodných pro invalidy. Nemá přírodní stín stromů. Vybavení: pohostinská a sportovně-rekreační zařízení kempu Park Umag, slunečníky, lehátka.
  • Centralna plaža Park Umag (Centrální pláž): v kempu Park Umag, 9 km jižně od centra Umagu. Částečně oblázková, skalnatá, betonové terasy, velké kameny, travnaté plochy. Vybavení: pohostinská a sportovně-rekreační zařízení kempu Park Umag, slunečníky, lehátka.

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook