Starigrad - Paklenica - Zábava

Starigrad-Paklenica je především brána do národního parku Paklenica, který je rájem horolezců, turistů, cyklistů na horských kolech a milovníků horské přírody. Je to však i letovisko s krásnými plážemi, několika hotely a kempy.

Chorvatsko... Místa... Starigrad - Paklenica ... Zábava

Největším svátkem je Nanebevzetí Panny Marie (Velika Gospa) - 15.8., který je současně Dnem obce. Věřící z podvelebitských vesnic Starigrad-Paklenica, Seline, Tribanj a dalších se na svátek Panny Marie vydávají na pouť na nejvýše položenou náhorní plošinu Velebitu (leží ve výšce 900 m n. m.), Veliko Rujno. Po ranní mši u kostelíka Panny Marie (Crkva Velike Gospe) následuje velkolepé procesí a večer ve Starigradu lidová slavnost s gastronomickým a hudebním programem. Tato novodobá tradice připomíná časy, kdy obyvatelé těchto vesnic žili v horách Velebitu, živili se pastevectvím a jednou za rok setkávali na procesí k poctě P. Marie.

V sezóně se pořáadají Rybářské slavnosti (Ribarska feštica), koncerty, folklorní večery a další akce. Také hotely připavují hostům animační, taneční a zábavní programy.

V komplexu hotelu Bluesun Alan se nachází Muzeum Vinnetoua (Muzej Winnetoua), které připomíná, že se na řadě lokalit v okolí natáčely slavné indiánky podle románů Karla Maye (Kde se natáčely filmy o Vinnetouovi?). Začátkem června se tu koná každoroční "Setkání milovníků Karla Maye" (Susret ljubitelja Karla Maya).

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Monika Vodáková Kulová

Super. Klid, blízko hory na túry, muzeum Vinnetou apod.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook