Fažana - Výlety

Poklidné přístavní městečko s bohatou rybářskou minulostí a mnoha starobylými kostelíky. Kromě báječného koupání na přírodních a oblázkových plážích si tu v létě užijete také tradiční lidové slavnosti. Z Fažany se dá podniknout výlet na Brijunské ostrovy.

Chorvatsko... Místa... Fažana ... Výlety

Fažana má své nezapomenutelné kouzlo, ale na své dovolené tady můžete sbírat zážitky z bezva výletů po blízkém i vzdáleném okolí.

  • Jen tak se projděte po pobřeží z Fažany do Valbandonu, nechte se provázet lehkým šuměním klidného fažanského moře arelaxujte.
  • Příjemnou procházkou dojdete do zátoky Ribnjak, asi 2 km od Fažany. Prohlédnete si tam pozůstatky římské vily z 1. století.
  • Nejméně jeden den si rezervujte na výlet do Puly (10 km jižně). Největší město Istrie vás doslova pohltí historickými památkami. Bez fotky před amfiteátrem v Pule prostě nemůžete Chorvatsko opustit.
  • Lodí se pohodlně přepravíte na Brijunské ostrovy. Největší z nich je Veli Brijun. Na ostrovech se můžete kochat nedotčenou přírodou národního parku, projít safari park, nebo obhlídnout letní sídlo bývalého jugoslávského prezidenta Josipa Broze Tita.
  • K návštěvě zve i starobylé městečko Vodnjan (cca 7km severovýchodně) s mnoha památkami a muzeem.
  • Výletů můžete podniknout mnohem více, bezstarostně se toulejte po jihozápadní Istrii.

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Jakub Písecký

Krásná lokalita, jedna z nejhezčích na Istrii, doporučuji navštívit ostrovy Brijuni, kde jsou malebné plážičky a nádherně průzračné moře vhodné k potápění. Také doporučuji restauraci Bistro KF, kde perfektně vaří.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook