Crikvenica - Koupání

Živé město a oblíbené letovisko s dlouhou tradicí cestovního ruchu. K jeho oblibě přispívají krásné oblázkové pláže, široká paleta ubytovacích služeb i různorodá nabídka sportu a zábavy, především lidové slavnosti s rybářskou tematikou.

Chorvatsko... Místa... Crikvenica ... Koupání
  • Mezi hlavní přednosti Crikvenice patří její krásné pláže, které jsou dobře upravené a vybavené podle potřeb moderních návštěvníků: mají sprchy, toalety, kabiny na převlékání, možnost půjčení slunečníků a lehátek, pohostinská zařízení a další služby. Jsou proslulé svou úpravností, bezpečností a čistotou. Pozvolný přístup do moře umožňuje koupání i těm nejmenším dětem a tělesně hendikepovaným.
  • Je třeba připomenout tradici koupání v Crikvenici a dlouholetou oblíbenost letoviska. Vždyť první dřevěné koupaliště tu bylo postaveno již v roce 1888!
  • Atrakcí letoviska Crikvenica je hlavní centrální dlouhá oblázková Městská pláž Gradska plaža nebo Gradsko kupalište), přecházející v hrubý písek s pozvolným přístupem do moře. Je vhodná i pro malé děti a má upravený vstup do vody pro osoby tělesně postižené (viz aktualita: Pláž v Crikvenici - středisko sportu a zábavy).
  • Na Městskou pláž z jihu navazuje stejně oblíbená pláž Balustrada (od hotelu Zagreb k bazénu na vodní pólo). Dohromady jsou obě pláže dlouhé 1,5 kilometru.
  • Před hotelem International, který stojí na hlavním crikvenickém náměstí, se na jižní straně přístavního mola rozkládá pláž International.
  • Také historický hotel Kaštel má stejně nazvanou pěknou oblázkovou pláž.
  • Jižně od městského přístaviště leží pláž Podvorska, která má ve své nejzápadnější části pláž pro domácí mazlíčky s raritním psím barem Monty's dog beach & bar. Jejich majitelé však musejí dodržovat pravidla pohybu na pláži.
  • V severní části letoviska směrem na Dramalj se nachází populární pláž Omorika. Její výhodou je stín stoletých borovic a možnosti využití rekreačních a sportovních zařízení hotelu Omorika (tenis, plážový volejbal, půjčovny).
Crikvenica
Crikvenica, pláž

Vaše hodnocení místa

128 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lucia Hudecová

Veľmi pekné, príjemné prímorské mestečko. Nevýhodou bolo naše ubytovanie v pavilónoch Ad Turres, ktoré sa nachádza na kopci pomerne ďaleko od promenády a mora.
Letovisko má aj mestskú piesočnatú pláž so slnečníkmi za poplatok. V noci to tam "žije" bohatým nočným životom až do skorých ranných hodín.
Smerom k poloostrovu Kačjak sa nachádzajú sklalnaté nudistické pláže.

Michal Zásměta

Velmi rušné letovisko.Na pláži velmi plno.Ale na druhou srtranu plno možností pro výlety na moře.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook